o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

To nie jest węgiel. Substancja warta kilkadziesiąt milionów dolarów

74
Podziel się

Niezwykłego odkrycia dokonały w środę holenderskie służby. W kontenerach z Ameryki Południowej znaleziono bryły przypominające węgiel. Okazało się, że to zupełnie inna substancja, warta na czarnym rynku blisko 41 mln dolarów.

To nie jest węgiel. Substancja warta kilkadziesiąt milionów dolarów
W kontenerach znaleziono czarne bryły, przypominające z wyglądu węgiel drzewny. (Garda National)
bErancWd

Kontenery z Ameryki Południowej, których zawartość opisano jako "węgiel drzewny", trafiły drogą morską do portu w Rotterdamie kilka tygodni temu. Stamtąd miały zostać przetransportowane do Irlandii. Zawartość przesyłki zwróciła jednak uwagę miejscowych funkcjonariuszy.

Niecodzienne odkrycie służb. Kontenery miały zawierać tylko węgiel

W kontenerach znajdowało się 2 tys. worków z "węglem drzewnym". Przy pomocy skanera rentgenowskiego i psów tropiących, policjanci dokonali jednak zaskakującego odkrycia. Okazało się, że część toreb zawierała kokainę.

bErancWf
Wyekstrahowanie narkotyku z produktu, w którym był ukryty, zajmie co najmniej kilka dni, o ile nie dłużej – poinformowali chemicy z irlandzkiego laboratorium kryminalistycznego.

W sumie przestępcy próbowali przemycić około pół tony kokainy. Na czarnym rynku w Irlandii taka ilość narkotyku może być warta nawet 30 mln funtów (ok. 160 mln złotych).

bErancWl

Kokaina zamaskowana jako węgiel drzewny. Podobny transport przechwycono w Hiszpanii

Irlandzkie Narodowe Biuro ds. Zwalczania Narkotyków i Przestępczości Zorganizowanej Garda poinformowało, że prowadzone jest śledztwo w sprawie przemytu do kraju znacznych ilości substancji zabronionych. Przechwycenie transportu kokainy ma być krokiem milowym w kierunku aresztowania sprawców.

To znaczny postęp w wysiłkach na rzecz rozbicia zorganizowanych grup przestępczych, podejrzanych o udział w imporcie kokainy i innych narkotyków do Irlandii – podkreślił John O'Driscoll z irlandzkiej policji.

Operacje antynarkotykowe prowadzone przez siedem krajów Unii Europejskiej, w tym Irlandię, koordynuje Morskie Centrum Analiz i Operacji. Szef organizacji Michael O'Sullivan powiedział w rozmowie z telewizją RTÉ, że irlandzkie grupy przestępcze odgrywają wiodącą rolę w imporcie kokainy do Europy. Wartość rynku tego narkotyku na Starym Kontynencie szacowana jest na ok. 14 mld euro (ok. 64 mld złotych).

bErancWm

Hiszpańska policja dokonała podobnej konfiskaty kilka tygodni temu. 862 kilogramy kokainy zamaskowane były jako węgiel drzewny. Według lokalnych urzędników, wykorzystano "złożony proces chemiczny", aby nadać narkotykom "bardzo podobną formę i kolor" jak węgiel drzewny. Wyeliminowano także "charakterystyczny zapach kokainy", co miało utrudnić wykrycie jej przez psy tropiące.

Obejrzyj także: Woda wyrzuciła na plażę paczki. Ktoś stracił sporo pieniędzy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErancWG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
fgb
2 tyg. temu
Nic dziwnego, że Polacy tak notorycznie i namiętnie grillują. Nie dość, że się najedzą, to jeszcze się naćpają wąchając dym.
...
2 tyg. temu
to nie węgiel, tylko węgiel - w koncu się zdecudujcie
hhhh
2 tyg. temu
skoro jest tyle wart na rynku w Irlandii tzn że irlandia to kraj narkomanów
bErancWH
nnn
2 tyg. temu
A po co chcą ekstrahować kokainę? Ona nie miała pójść do spalenia? Może od razu ten węgiel spalić? Oj, ktoś się wzbogaci w policji :)
66+
2 tyg. temu
"Wyekstrahowanie narkotyku z produktu, w którym był ukryty, zajmie co najmniej kilka dni, o ile nie dłużej – poinformowali chemicy z irlandzkiego laboratorium kryminalistycznego." Ale i tak sie oplaci. Nawet jak policjs sprzeda za popowe ceny...
zenokolo
2 tyg. temu
Narkotyki przechwycone przez wszelkie policje, milicje i inne słuzby graniczne powinny być w specjalnie zorganizowanych punktach wydawane uzależnionym do spożycia na miejscu (tylko na miejscu) za darmo pod warunkiem, że samo spożycie, wstrzyknięcie czy inne użycie narkotyku, stan zdrowia i samopoczucia oraz zachowanie, a w konsekwencji po pewnym czasie także zejście z tego świata zostanie sfilmowane i będzie wyświetlane w szkołach przymusowo raz w tygodniu zamiast religii.
ave556
2 tyg. temu
wow po prostu wow
miś
2 tyg. temu
a węgiel to koks, to antracyt
Kolokgdxc
2 tyg. temu
Mowa o milicji
Upaleni
2 tyg. temu
Ciekawe co w takim razie wypalają bieszczadcy węglarze, którzy po rżnąc bieszczadzkie lasy produkują podobno wungiel drzewniany?
Hero46
2 tyg. temu
Celnicy skonfiskowali 880kg, policja przechwyciła ponad pół tony i co ? Spala to wszystko??? Sami w tym siedzą, rozprowadza wśród polityków celebrytów i milionerow. Rynek warty kilka mld.dolarow nie może zniknąć....
wiktor52
2 tyg. temu
a wystarczyło by zalegalizować tak jak alkochol i skutecznie kontrolować spożycie. przestępczość tu wynika tylko z stosowania "prawa" a już myśleliśmy że tylko komunizm walczy z problemami które skutecznie wdraża .
niezgodny
2 tyg. temu
Idę do marketu i teraz nie wiem czy kupić karton bananów czy worek z węglem drzewnym
bErancWz
Smooth operat...
2 tyg. temu
Paliłem czymś takim ostatnio na grillu ,zanim podałem kiełbaski wszyscy byli już upaleni ..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić