Spotkali go na nartostradzie. Przesłodki, ale lepiej nie podchodź!

12

Turyści na jednej z tras narciarskich w Zakopanem spotkali uroczego "wędrowca". Po nartostradzie spacerował maleńki niedźwiadek. Choć miś był przesłodki, taka sytuacja może być bardzo niebezpieczna.

Spotkali go na nartostradzie. Przesłodki, ale lepiej nie podchodź!
Niedźwiadek spacerował po nartostradzie (Facebook, Freeride Academy)

Z roku na rok coraz częściej słyszymy o niedźwiedziach, które zbliżają się do ludzi po wybudzeniu z zimowego snu. Tatrzańskie niedźwiedzie żyją dość blisko miejscowości, a czasami ich obecność na szlakach niepokoi turystów. Zwierzęta te zwykle wychodzą z głębi lasu w poszukiwaniu pożywienia, a nie w celu zaatakowania człowieka. Nie zmienia to jednak faktu, że mogą stanowić duże zagrożenie.

Uroczy widok w Zakopanem. Spotkali małego niedźwiadka

Ostatnio małego osobnika spotkali narciarze na trasie prowadzącej do Kuźnic. Widok musiał ich zaskoczyć. Maluch przeciął ich drogę, po czym wszedł do lasu. Był naprawdę maleńki, prawdopodobnie urodził się kilka miesięcy temu w gawrze.

Nietypowe spotkanie zostało zarejestrowane przez ekipę Freeride Academy i udostępnione na Facebooku. Miejscowi podkreślają, by w takich sytuacjach zachowywać szczególną ostrożność, gdyż gdzieś w pobliżu młodego najpewniej spaceruje także matka.

Choć młode niedźwiadki są słodkie i ciężko powstrzymać się przed podejściem, by je pogłaskać lub zrobić zdjęcie, należy pamiętać, że jest to bardzo niebezpieczne. Matka malucha może uznać człowieka za zagrożenie i zaatakować. Najlepiej natychmiast oddalić się od miejsca, w którym grasuje zwierzak.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Wiosna nadal nie wróci? Prognoza pogody na weekend. "Mało przyjemne dni"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić