Spowodowała wypadek i uciekła. 44-latka krótko cieszyła się wolnością

141

44-latka wsiadła za kierownicę w stanie nietrzeźwym. W rezultacie swojego nieodpowiedzialnego zachowania doprowadziła do wypadku samochodowego. Z obawy przez konsekwencjami postanowiła uciec z miejsca zdarzenia. Poszkodowany nie zamierzał jej odpuścić.

Spowodowała wypadek i uciekła. 44-latka krótko cieszyła się wolnością
Spowodowała wypadek samochodowy. Uciekła z miejsca zdarzenia (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Do zdarzenia drogowego doszło na drodze wojewódzkiej 616. Jak informuje kom. Jolanta Bym, rzeczniczka Policji Mazowieckiej, winę za wypadek miała ponosić 44-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego.

Ucieczka z miejsca wypadku. 44-latka nie uszła daleko

Poszkodowany w wypadku poruszał się osobowym peugeotem w kierunku Gruduska (woj. mazowieckie). W pewnym momencie zatrzymał się za pojazdem służby drogowej. Wtedy 44-latka, kierująca samochodem suzuki jadąca z przeciwnego kierunku, zjechała na jego pas ruchu.

W wyniku manewru 44-latki doszło do zderzenia peugeota i suzuki. Sama sprawczyni wypadku, prawdopodobnie ze strachu przed konsekwencjami, uciekła z miejsca zdarzenia.

Zobacz także: Zobacz też: Jechał motocyklem pod prąd na autostradzie. Dramatyczny finał pościgu w Wielkiej Brytanii

Poszkodowany nie zamierzał pozwolić 44-latce uniknąć odpowiedzialności. Nie tylko zawiadomił o wypadku funkcjonariuszy policji, lecz ruszył za kierującą suzuki aż do miejscowości Humięcino Andrychy.

Kiedy tylko 44-latka wysiadła z pojazdu, poszkodowany poczuł od niej charakterystyczną woń napojów wyskokowych. Na miejscu wkrótce pojawili się również funkcjonariusze policji, którzy przebadali sprawczynię wypadku na obecność alkoholu we krwi – okazało się, że miała w organizmie aż 2,5 promila.

Policjanci szybko zorientowali się, że 44-latka miała na koncie więcej przewinień. Samochód, którym się poruszała, nie posiadał aktualnego ubezpieczenia. Sprawczyni wypadku będzie musiała odpowiedzieć za swoje postępowanie przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 44-latka może otrzymać karę do 2 lat pozbawienia wolności. Grożą jej również wysoka nawiązka, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić