Tajemnica wydała się po 33 latach. 76-latek ma teraz spore kłopoty

37

W Pniewach (woj. wielkopolskie) doszło do nietypowej kontroli drogowej. Podczas sprawdzenia podejrzanie jadącego kierowcy okazało się, że mężczyzna posługuje się podrobionymi uprawnieniami sprzed ponad 30 lat.

Tajemnica wydała się po 33 latach. 76-latek ma teraz spore kłopoty
Policjanci odkryli tajemnicę kierowcy (zdjęcie ilustracyjne) (Policja)

Policjanci interweniowali w Pniewach 1 lutego. To właśnie wtedy otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzanie zachowującego się kierowcy na ul. Wolności. Zgłaszający podejrzewał, że ten może być pod wpływem alkoholu.

We wskazane miejsce wysłano patrol. Po zatrzymaniu audi kierowca został poddany badaniu alkomatem. Okazało się, że 76-latek jest trzeźwy, jednak nie ma uprawnień do kierowania samochodem. Mężczyzna przekazał funkcjonariuszom swoje prawo jazdy z 1989 roku, jednak ci nie mogli odnaleźć go w systemie. Wtedy winowajca przyznał się, że posługuje się podrobionym dokumentem sprzed ponad 30 lat. Wyjaśniło to jego podejrzanie wyglądający styl jazdy.

Policjanci zabezpieczyli podrobione prawo jazdy. 76-latek został doprowadzony do Komisariatu Policji w Pniewach. Oszustwo, którego się dopuścił, przysporzy mu sporo problemów. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kierowania samochodem bez uprawnień oraz posłużenia się podrobionym dokumentem w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie. Grozi mu za to grzywna, zakaz kierowania pojazdami i kara pozbawienia wolności do lat 5.

76-latek narobił również problemów pasażerce auta, będącej jednocześnie właścicielem auta. Jej pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia, więc policjanci sporządzili też zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Ponadto kobieta została ukarana mandatem karnym za dopuszczenie do kierowania pojazdem przez osobę, która nie posiada do tego uprawnień.

Zobacz także: Wyznanie Ardanowskiego. "To pokazuje, że ta góra lodowa się kruszy"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić