Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

USA. Biden ostrzega Chiny. "Cóż, będą konsekwencje"

340
Podziel się:

"Chiny zapłacą za łamanie praw człowieka" - ostrzegł we wtorek prezydent USA Joe Biden, na antenie CNN odpowiadając na pytania dotyczącego traktowania mniejszości muzułmańskich w chińskim Sinciangu.

USA. Biden ostrzega Chiny. "Cóż, będą konsekwencje"
Prezydent USA Joe Biden i Prezydent Chin Xi Jinping. (PAP, Getty Images)

Prezydent Chin Xi Jinping spotkał się z ogólnoświatową krytyką w związku z łamaniem praw człowieka w obozach internowania dla Ujgurów oraz innych muzułmanów w Sinciang. Na początku lutego BBC przedstawiło raport, w którym stacja ujawniła doniesienia o tym, że kobiety w tych obozach są ofiarami regularnych gwałtów, wykorzystywania seksualnego i tortur.

Chiny zaprzeczają oskarżeniom i utrzymują, że kompleksy utworzono w celu zapewnienia szkoleń zawodowych, aby pomóc zwalczyć islamski ekstremizm i separatyzm.

Cóż, będą konsekwencje wobec Chin i on [prezydent Chin] o tym wie - powiedział Biden.

Joe Biden zapowiedział, że Stany Zjednoczone potwierdzą swoją globalną rolę w upominaniu się o prawa człowieka. Prezydent USA dodał, że będzie współpracował ze społecznością międzynarodową, aby zmusić Chiny do przestrzegania tych praw.

Chiny bardzo starają się, aby zostać światowym liderem, ale by zdobyć to miano, muszą zdobyć zaufanie innych krajów. Dopóki zajmują się działalnością sprzeczną z podstawowymi prawami człowieka, będzie im trudno to zrobić - powiedział Biden.

Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej (po objęciu urzędu przez Joe Bidena) między prezydentami USA i Chin, która odbyła się tydzień temu, prezydent USA podkreślił, że jego priorytetem jest zachowanie wolnego i otwartego regionu Indo-Pacyfiku, w którym Stany Zjednoczone i Chiny są głównymi rywalami strategicznymi.

Joe Biden wyraził również swoje "fundamentalne zaniepokojenie przymusowymi i nieuczciwymi praktykami gospodarczymi Pekinu, represjami w Hongkongu, łamaniem praw człowieka w Sinciangu i coraz bardziej asertywnymi działaniami w regionie, w tym wobec Tajwanu".

Zobacz także: USA. Joe Biden prezydentem. Witold Waszczykowski: może się zmienić klimat spotkań
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(340)
za głosem bid...
6 miesięcy temu
wyraźnie słychać czytanie tory
za głosem bid...
6 miesięcy temu
wyraźnie słychać czytanie tory
Adwa
rok temu
Prześladowania chrześcijan w krajach muzułmańskich trwają. Kiedy protest USA?
Adolf
rok temu
Ze żółtym niebezpieczeństwem poradzi tylko rasa germańska.(testament).
Mr. ??
rok temu
USA to upadły twór i trup upadłe miasta jak Detroit, Gary, Chicago, Camden, Oakland, San Francisco ... do tego żałosna poprawność polityczna, całowanie murzynów po butach, w filmach ekranizacjach książek,komiksów przerabiają białych na murzynów jak w ekranizacji Mrocznej Wierzy, Birds of Prey ... Chiny, Iran, Białoruś, Korea Pn, Rosja ... się z nich śmieją więc Trump, Biden mogą se grozić
6636
rok temu
Wojna o złoto i przewagę pod płaszczykiem humanitaryzmu.
solyys
rok temu
Tera jakoś nie przychodzą z Hameryki dutki do mnie jak dawniej.
tak
rok temu
sciema pod publike !!! - zeby ludzie msleli ze biden twardo sie sprzeciwi chinom, a tak na prawde to biden jest w kieszeni chin
Brayan
rok temu
Popieram komentarz ,Chłopa, pazerność sprawiła że nawet zapalniczek nie da się u nas produkować o zapałkach nie wspomnę. Niech się Partie opodatkują. Nic dodać pozdrawiam PPK
Olo
rok temu
Dobra koniec tej hipokryzji zaczynajta wojne...
Equalizer
rok temu
USA to jest już temat pozamiatany. Nikt się z nimi nie liczy. Kropka w temacie.
Magda
rok temu
Chiny to, Chiny tamto, a Polska zacieśnia z nimi współpracę gospodarczą, nie rozumiem dlaczego przymykamy oczy na to co robią Chiny .
Komedia
rok temu
Kanał Matt Walsh na youtube i może się wreszcie ogarniecie.
Olo:
rok temu
Ciekawe kiedy zwrócą uwagę Jezraelowii
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić