Sprzedawca nie mógł uwierzyć własnym oczom. Pasażer na gapę w kalafiorze

3

Pewien sprzedawca warzyw z Niemiec natknął się na coś zupełnie nieoczekiwanego w swoim towarze. W jednej ze skrzynek z kalafiorem znajdował się… kameleon. Co egzotyczne zwierzę robiło tak daleko od domu?

Sprzedawca nie mógł uwierzyć własnym oczom. Pasażer na gapę w kalafiorze
Pasażer na gapę w kalafiorze (Polizei Segeberg und Pinneberg, Facebook)

Sprzedawca z Bilsen w Niemczech rozpakowywał warzywa na swoim stoisku, kiedy dokonał nietypowego odkrycia. Po główkach kalafiora przechadzał się dorodny kameleon – donosi "Deutsche Welle".

Nieproszony gość w kalafiorze

Jako, że ten rejon zdecydowanie nie jest naturalnym środowiskiem dla tego egzotycznego gada, mężczyzna od razu zadzwonił na policję. Sprzedawca powiedział funkcjonariuszom, że kalafior przybył do niego z Francji.

- Kiedy zajrzeliśmy do skrzynki z kalafiorami, dwoje oczu, poruszających się niezależnie od siebie, wpatrywało się w nas z roślinności - powiedział w oświadczeniu rzecznik lokalnej policji.

Czworonożne stworzenie, które prawdopodobnie urodziło się w Afryce, nie wykazywało żadnych oznak ogromnego napięcia spowodowanego podróżą i zostało przez nas przyjęte w dobrym zdrowiu - dodał policjant.

Skąd kameleon wziął się w Niemczech?

Wbrew teorii policji, kameleon ten pochodzi z Europy, jak twierdzi Christopher V. Anderson, adiunkt na Uniwersytecie Południowej Dakoty i przewodniczący grupy specjalistów ds. kameleonów w Międzynarodowej Komisji ds. Przetrwania Naturalnych Gatunków.

Anderson powiedział "DW", że przedstawiony na zdjęciu osobnik to młody kameleon śródziemnomorski, występujący w południowej Hiszpanii, południowych Włoszech, Grecji, Malcie i kilku innych obszarach Morza Śródziemnego.

Aby pojawił się w przesyłce kalafiora z Francji, podejrzewam, że albo sam kalafior był uprawiany gdzie indziej w obrębie tego gatunku i po prostu pakowany lub wysyłany z Francji, albo że inny produkt pochodzący z terytorium obejmującego ten gatunek przeszedł przez obiekt, a to zwierzę podróżowało autostopem na jednej z tych przesyłek - powiedział Anderson w rozmowie z "DW".

Oficerowie zabrali kameleona do rezerwatu dzikiej przyrody w Klein Offenseth-Sparrieshoop, gdzie jest pod opieką specjalistów.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Bestia zjadająca psy złapana. W pułapce Rosjanie znaleźli tygrysa amurskiego
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić