Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Środa Popielcowa. Kto będzie miał wolne w pracy?

1

Środa Popielcowa to szczególny dzień w roku, który rozpoczyna Wielki Post. Czy trzeba w tym dniu iść do pracy? Czy Środa Popielcowa to dzień wolny?

Środa Popielcowa. Kto będzie miał wolne w pracy?
Środa Popielcowa wypada w tym roku 17 lutego (Pixabay)

Środa Popielcowa to święto ruchome. Oznacza to, że co roku może wypadać w innym terminie. Data uzależniona jest od Wielkanocy, a ta z kolei od pierwszej wiosennej pełni Księżyca. W 2021 roku Środa Popielcowa będzie 17 lutego. Od niej natomiast zacznie się Wielki Post. Czy musimy wtedy iść do pracy?

Środa Popielcowa. Czy to dzień wolny od pracy?

Tradycyjnie w Środę Popielcową w kościołach podczas mszy świętej odbywa się obrzęd posypania głów popiołem. Tym razem, z uwagi na pandemię, Watykan wydał specjalne instrukcje dla księży, jak należy postępować.

Czy będzie to dzień wolny od pracy? Choć nie jest to święto nakazane, wiele osób w Środę Popielcową wybierze się do kościoła na msze. Niestety, nie oznacza to, że nie będą musieli pracować zawodowo. Na liście dni wolnych nie ma Środy Popielcowej.

Kto ma wolne w Środę Popielcową?

Oczywiście dla garstki osób Środa Popielcowa może być dniem wolnym od pracy. Ci szczęśliwcy, którzy nie będą musieli pracować 17 lutego, to jednak wyłącznie osoby, które akurat na ten dzień wezmą sobie urlop.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić