Środkowy palec dla tych, którzy nie noszą maseczki. Kontrowersje w Niemczech

31

W Niemczech zrobiło się głośno o zdjęciu z kampanii, na którym widać starszą kobietę pokazującą środkowy palec. Skierowany jest on do osób nienoszących maseczek.

Środkowy palec dla tych, którzy nie noszą maseczki. Kontrowersje w Niemczech
Nie ma tolerancji dla nienoszących maseczek

Niemiecki urząd turystyczny rozpoczął kampanię promującą noszenie maseczek. Wyrazisty plakat stał się hitem w internecie. Widać na nim starszą kobietę, która pokazuje palec każdemu, kto nie będzie nosił maseczki ochronnej.

To wspólna kampania Visit Berlin i Senatu Berlina. Według twórców chodziło o podkreślenie znaczenia noszenia maski w celu ochrony starszych członków społeczeństwa. Niektórym jednak nie spodobał się plakat i używają go za obraźliwy i niesmaczny.

Większość berlińczyków i naszych gości szanuje i przestrzega zasad związanych z pandemią, ale niektórzy nie. Ci ludzie narażają życie osób starszych i tych z narażonych grup - powiedział w rozmowie z BBC Christian Tänzler, rzecznik Visit Berlin.

Koronawirus w Niemczech

W środę 14 października w Niemczech odnotowano najwyższą liczbę zakażeń od 11 kwietnia. Zakaziły się 5 132 osoby. Od początku pandemii koronawirusa miało już 344 tysiące Niemców. Ponad 9,7 tys. z nich zmarło.

Zobacz także: Niemcy testują system szczepień. Tak będą wyglądały szczepienia przeciwko SARS-CoV-2
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić