Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Zwietrzyli w tym interes. Specjalnie zarazili się koronawirusem

9

Do władz jednego z amerykańskich uniwersytetów dotarły niepokojące informacje odnośnie zachowania studentów. Zgodnie z doniesieniami, mieli oni celowo zarażać się koronawirusem. Udało się ustalić, z jakiego powodu narażali siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Zwietrzyli w tym interes. Specjalnie zarazili się koronawirusem
Amerykańscy studenci celowo zarażali się koronawirusem (Getty Images)

Jak informuje "New York Post", przypadki celowego zarażania się miały miejsce na terenie Brigham Young University w stanie Idaho. Władze uczelni zdecydowały się na wydanie specjalnego komunikatu, w którym podzieliły się dotychczasowymi ustaleniami z opinią publiczną.

Koronawirus. Dlaczego studenci celowo zarażali się SARS-CoV-2?

Studenci mieli celowo zarażać się koronawirusem, aby później zarabiać pieniądze na sprzedaży osocza. Inni ludzie byli gotowi za nie zapłacić, ponieważ zawierało przeciwciała anty-SARS-CoV-2.

BYU-Idaho jest głęboko zaniepokojony relacjami osób, które celowo narażały siebie lub innych na COVID-19, z nadzieją na zarażenie się chorobą i uzyskanie zapłaty za osocze zawierające przeciwciała – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej uczelni ("New York Post").
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Władze uniwersyteckie stanowczo potępiły zachowanie studentów. Ostrzegły, że cały czas trwa śledztwo, mające na celu zgromadzenie dowodów przeciwko nieodpowiedzialnym podopiecznym.

Uniwersytet potępia takie zachowanie i aktywnie poszukuje dowodów na podobne zachowania wśród naszych studentów – zapowiadają władze uczelni ("New York Post").

Osoby, które brały lub biorą udział w tym procederze, czeka kara. Zostaną oni natychmiastowo zawieszeni w prawach studenta. Obecnie na uniwersytecie aż 109 osób choruje na COVID-19. Jeśli liczba zarażeń koronawirusem nadal będzie rosnąć, uczelnia przejdzie na nauczanie zdalne.

Zobacz także: Zobacz też: Nakaz zakrywania ust i nosa. Tak Polacy stosują się do obostrzeń
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić