Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Stał się bohaterem sieci. Kierowca autobusu uratował jeża

60

Nie każdy bohater nosi pelerynę, niektórzy… jeżdżą autobusem. Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie przed kilkoma dniami pokazały film, jak kierowca Damian zatrzymuje pojazd i wybiega na drogę, by pomóc zbłąkanemu jeżowi. Internauci nie szczędzą pochwał dla postawy pracownika MZA.

Stał się bohaterem sieci. Kierowca autobusu uratował jeża
Stał się bohaterem sieci. Kierowca autobusu uratował jeża (Facebook, Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie)

W środę na Facebookowym koncie Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie pojawił się wzruszający film. Jego bohaterem został kierowca Damian z R-1 "Woronicza", który tego dnia odbywał nocny dyżur.

W trakcie jazdy spotkała go pewna niespodzianka. W pewnym momencie na swojej drodze dostrzegł on niewielkiego jeża, który wyraźnie zagubiony, próbował pokonać czteropasmową jezdnię.

Kierowca nie zastanawiał się długo. Postanowił zatrzymać autobus i ruszyć mu na ratunek. Chwycił małego jeża w dłonie i ruszył w kierunku pobliskiego pasa zieleni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagrania z Gdańska zaskakują. Dzikie zwierzęta przyłapane pod blokiem

Nagranie z kierowcą stało się prawdziwym hitem

Jak się okazało, zwinną akcję ratunkową zarejestrowała znajdująca się na szybie autobusu kamera. Nagraniem z tego wydarzenia postanowił podzielić się na Facebooku Miejski Zakład Autobusowy w Warszawie. Przy okazji zaapelował, aby po zmroku zachować szczególną uwagę i ostrożność, ponieważ właśnie wtedy jeże pojawiają się na drogach.

Film z udziałem kierowcy Damiana bardzo szybko stał się prawdziwym hitem w internecie. Komentujący nie kryją swojego wzruszenia i ogromnego podziwu dla takiej postawy warszawskiego kierowcy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Dziękuję bardzo panie Damianie. Niby to normalne, ale w dzisiejszych czasach zakrawa na piękny wyczyn.
Takich ludzi więcej, dobry człowiek pomoże nawet takiemu małemu jeżykowi.
Dobry człowiek i dobrym sercem jak najwięcej takich osób.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić