Starachowice. Obywatelskie zatrzymanie 63-latka. Miał aż 2,5 promila

4

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) otrzymał zawiadomienie o nietrzeźwym kierowcy. Nieodpowiedzialny mężczyzna wjechał na chodnik, uszkadzając stojące na drodze jego pojazdu obiekty. Interweniowali świadkowie.

Starachowice. Obywatelskie zatrzymanie 63-latka. Miał aż 2,5 promila
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. 63-latek wjechał na chodnik (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak podaje rzecznik Policji Świętokrzyskiej, zawiadomienie wpłynęło po godzinie 21. Rozmówca dyżurnego dowodził, że po jednej ze starachowickich ulic całą szerokością drogi porusza się ford.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Wjechał na chodnik

W pewnym momencie kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał na chodnik, uszkadzając stojące na jego drodze znak informacyjny i słup oświetleniowy.

Dyżurny wysłał na miejsce wskazane przez rozmówcę policjantów. Zanim funkcjonariusze dotarli na miejsce, okazało się, że nietrzeźwy kierowca został ujęty przez dwóch świadków jego niebezpiecznego rajdu.

Zobacz także: Zobacz też: Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym i 7 osób w aucie. Groźna sytuacja na trasie w woj. mazowieckim

Okazało się, że zatrzymany przez świadków nietrzeźwy kierowca to 63-latek. Badanie wykazało, że miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. Ford został odholowany na policyjny parking, a jego właściciel – osadzony w policyjnym areszcie.

Jak podkreśla rzecznik Policji Świętokrzyskiej, 63-latek będzie odpowiadać za za kolizję oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Za popełnione czyny grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić