aktualizacja 

Słowa Tuska do dziennikarki TVP Info. Padły na konferencji z rolnikami

Donald Tusk udał się do miejscowości Lipie Góry (woj. lubuskie) gdzie spotkał się z rolnikami. Wziął także udział w konferencji prasowej, podczas której zwrócił się bezpośrednio do dziennikarki TVP Info. "Możecie stanąć na głowie, ale nie odwrócicie rzeczywistości" - powiedział lider PO.

Słowa Tuska do dziennikarki TVP Info. Padły na konferencji z rolnikami
Donald Tusk podczas konferencji prasowej. (YouTube)

W środę Donald Tusk zjadł śniadanie z rolnikami z miejscowości Lipie Góry (woj. lubuskie). Po tym spotkaniu wystąpił na konferencji prasowej gdzie został zapytany m.in. o negocjacje w sprawie przyjęcia przez Komisję Europejską Krajowego Planu Odbudowy, co jest konieczne do przekazania Polsce środków z unijnego Funduszu Odbudowy.

Donald Tusk ostro o PiS-ie i Rosji

To są nasze pieniądze, Polek i Polaków, a nie Kaczyńskiego czy Morawieckiego, czy Unii Europejskiej, to są pieniądze, które powinny do Polski płynąć szerokim strumieniem już od wielu, wielu miesięcy, to Polska płaci jakieś idiotyczne kary, które sprowokowali swoimi idiotycznymi decyzjami ministrowie tego rządu — powiedział były premier.

Donald Tusk stwierdził, że pieniądze są wstrzymywane przez PiS "partyjne gierki". Po tym został zapytany o relacje polityczne z Władimirem Putinem.

To nie ja wybierałem się na defiladę do Moskwy, to prezydent Lech Kaczyński zapowiadał gotowość do uczestniczenia w tego typu przedsięwzięciach. Ja nie mówiłem w telewizji w wykupionym przez swoją partię spocie o politycznej miłości do braci Rosjan, tylko Jarosław Kaczyński — odpowiedział Tusk.


Były premier wytknął partii PiS bliskie relacje z Rosją i "dwuznaczną politykę". Odniósł się do danych GUS, z których wynika, że w pierwszym kwartale 2022 roku do Polski sprowadzono towary z Rosji o wartości 29 mld złotych.

Możecie stanąć na głowie, ale nie odwrócicie rzeczywistości i wszyscy widzą dokładnie, kto, jaką politykę wobec Rosji i Putina prowadził i prowadzi dzisiaj — dodał lider PO.
Zobacz także: Tusk o "fochach Ziobry". Odpowiedź z Solidarnej Polski
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić