Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Nagranie z Jaworzna. Policja musiała bronić księdza przed parafianami

366
Podziel się:

Parafianie z Jaworzna postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec osoby księdza Tadeusza. Po niedzielnej mszy św. doszło do buntu wiernych, którzy chcieli wywieźć duchownego na taczce. Atmosfera była tak gorąca, że interweniowała policja.

Nagranie z Jaworzna. Policja musiała bronić księdza przed parafianami
Skandal pod parafią w Jaworznie - kadr z wideo nagranego na miejscu zdarzenia. (Dziennik Śledczy, YouTube)

Wydarzenia w Jaworznie przypominała sceny z filmu. Portal klobucka.pl opublikował na Facebooku wideo, na którym było widać przebieg całej sytuacji. 3 lipca po niedzielnej mszy świętej pod kościołem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej doszło do buntu wiernych. Parafianie postanowili zaprotestować przeciwko jednemu z księży. Jeden z nich zabrał nawet ze sobą taczkę.

Atmosfera pod świątynią była bardzo napięta. Na terenie parafii zebrał się tłum mieszkańców, którzy chcieli wywieźć duchownego na taczce. Duchowny poczuł zagrożenie ze strony wiernych, dlatego na miejscu interweniowała policja, która stanęła w jego obronie. Gdyby nie obecność funkcjonariuszy to mogłoby dojść tam do rękoczynów.

Wierni chcieli siłą usunąć księdza Tadeusza z parafii. Nie wiadomo, czym dokładnie podpadł im duchowny, jednak pewne podejrzenia w tej sprawie przedstawił portal klobucka.pl. Według wiernych, z którymi udało się porozmawiać, kapłan ma mieć na sumieniu wiele grzechów. Przede wszystkim parafianie mają czuć do niego żal po tym, jak poprowadził jeden z pogrzebów. Ksiądz na mszy żałobnej wypowiadał się źle na temat 25-latka, który zginął porażony prądem.

Rodzina zmarłego miała dość księdza

Rodzina zmarłego miała być zdruzgotana zachowaniem księdza. Niestety niedługo później rodzice musieli pochować drugiego syna. Będąc w konflikcie z kapłanem, zdecydowali się jednak na zorganizowanie świeckiej uroczystości. Jak wynika z informacji dziennikarzy klobucka.pl, była to już kolejna sytuacja, w której parafianie unikali księdza bądź nie byli w stanie dojść z nim do porozumienia.

Na szczęście pod kościołem w Jaworznie nie doszło do zamieszek. Odbyła się już rozmowa części wiernych wraz z radą parafialną i księdzem. Wierni chcą odwołania duchownego, jednak nie wiadomo, jaki będzie finał sprawy.

Internauci podzieleni

Komentujący nagranie wideo z Jaworzna podzielili się na dwie grupy. Oprócz osób zniesmaczonych zachowaniem duchownego znaleźli się również jego obrońcy, którzy przekonują, że wolą poczekać na konkretne fakty w sprawie.

Tyle macie wszyscy do powiedzenia, ale nikt jeszcze nie powiedział konkretnie, za co chcą wywieźć tego księdza na taczce - napisał wierny w obronie księdza.
To nie tylko z tego powodu!!! Grabił sobie odkąd tu przyszedł, teraz po prostu czara goryczy się przelała! - przekonywała parafianka na Facebooku.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(366)
Marek44
miesiąc temu
Po co wam czary mary i szamani w czarnych koszulach z koloradką. Bez powyższych też możecie być dobrymi ludźmi.
janek
miesiąc temu
zero konkretów ! zero oskarżeń opartych na faktach. tłum zawsze jest głupi
aaa
miesiąc temu
Ksądz pyta kościelnego czy zmarły wprowadzany do kościoła do niego chodził. Kościelny odpowiada, ten pan w kościele jest poraz pierwszy. tyle w temacie.
Marta
miesiąc temu
Mam nadzieję że mieli ku temu dobry powód.
żałosne.
miesiąc temu
Wywieźli by zdegenerowanego sukienkowego na taczce, a od tego się nie umiera, od obrony tych typów , nie jest policja, to okupanci i funkcjonariusze demoralizacji. No chyba że według klechów, czy tam was , czyli towarzycha klechów, to klecha może siedzieć na parafii i bezkarnie obrażać ludzi a nawet robić inne moralnie naganne rzeczy i będzie ok. Tak nawiasem , wielki wstyd , dla policji, bo nie jest od obrony pedofilii w koloratkach?
Me & me
miesiąc temu
STOP HEJT! Jakos malo ludzi widzi ten znaczek.
klops
miesiąc temu
Kościół nie jest własnością księdza tylko wspólnoty religijnej. Problem w tym, że księża uwłaszczają się na parafiach. Kościoły należą do wspólnoty wiernych i oni są pracodawcami księży. Jeżeli go nie chcą to powinien opuścić parafię, a nie kombinować. Teraz zaczną pisać do jakiegoś biskupa itd itp. ale biskup ani nikt inny tez nie jest właścicielem danego kościoła, może najwyżej wyznaczyć nowego księdza na opuszczone miejsce po konsultacji ze wspólnotą.
Zbyszek
miesiąc temu
Jeżeli zmarły był złym człowiekiem to co ksiądz miał kłamać?
kvd
miesiąc temu
Czy to wireni czy niewierni-ludzie,Przeciez to samosad. Zachowujecie sie jak by Was z Dzungli wypuscili.
Diana
miesiąc temu
Najwięcej krzyczeli i komentowali ludzie, którzy do kościoła nie chodzą i z księdzem nie mieli do czynienia.Rodzina sama prosiła o pogrzeb świecki więc nie wiem o co halo? Ktoś ma problem że do bierzmowania nie dopuścił a czy te dzieci chodziły na mszę? Nie,więc po co im sakrament? Proszę przyjechać na 19.00 zobaczyć co się dzieje jak parafianie przychodzą na modlitwę,jak Ci co chcieli wymusić sakramenty się wtedy zachowują,fajnie się ocenia nie znając sprawy od drugiej strony.
baca
miesiąc temu
Sprawa prosta, jeśli stado owieczek chce pogryźć swojego pasterza to są dwie możliwości - albo ratować pasterza i wyrżnać stado, albo ratować stado i pozbyć sie pasterza.
Jaki bóg? Kto...
miesiąc temu
Pogrzeb z udziałem nawiedzonego kl echy to wstyd i wielki obciach.
jar
miesiąc temu
Znam przypadek gdzie całe życie smiał się z ludzi wierzących i kościoła jak zachorował to niby się nawrócił. Jak zmarł ksiądz nie chciał Go pochować to rodzina była strasznie oburzna a mają dla takich ludzi mistrza ceremoni. Jak żył to niech tak ma.
Milan
miesiąc temu
Ja też, jak mi tylko ktoś powie prawdę w oczy - zwłaszcza gorzką - to mi się czara goryczy przelewa i biegnę po taczkę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić