Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

Stracili wszystko. Kim Dzong Un przyjechał do zniszczonej wioski luksusowym SUV-em

263

Najwyższy Przywódca Korei Północnej odwiedził mieszkańców wioski zniszczonej przez powódź. Kim Dzong Un pochwalił się przy okazji samochodem wartym ponad 650 tys. zł.

Stracili wszystko. Kim Dzong Un przyjechał do zniszczonej wioski luksusowym SUV-em
Kim Dzong Un przyjechał do zniszczonej wioski luksusowym SUV-em (KCNA)

Kim Dzong Un odwiedził mieszkańców zniszczonej wioski. Północnokoreańskie media pokazały przywódcę państwa, który przyjechał do niesprecyzowanej wsi w prowincji Hwanghae, dotkniętej przez ulewne deszcze i powodzie.

Państwowa telewizja pokazała ponurego przywódcę oglądającego zniszczenia spowodowane przez powódź. Woda zalała 730 domów mieszkalnych, 179 budynków gospodarczych i 600 hektarów pól ryżowych.

Północnokoreańskie media podkreślają jednak, że nikt nie zginął, co niewątpliwie stanowi pewne pocieszenie dla zrujnowanych rolników. Ze zdjęć pokazanych w państwowej telewizji wynika, że jeszcze większym pocieszeniem dla mieszkańców wioski był widok ich ukochanego przywódcy.

Kim Dzong Un przyjechał do zniszczonej wioski luksusowym SUV-em

Na oficjalnych zdjęciach z tej wizyty widać rozpromienionego Kim Dzong Una wysiadającego z SUV-a i witającego się z grupą rolników. Przywódca Korei Północnej prawdopodobnie przyjechał do zniszczonej wioski luksusowym Lexusem LX 570 – informuje "New York Post". Auto o wartości 650 tys. zł .

Rada Bezpieczeństwa ONZ zakazała eksportu towarów luksusowych do Korei Północnej, ale Kim był już wcześniej widziany w samochodach takich jak Mercedes-Benz i Rolls-Royce.

Szybkie dostarczenie materacy do spania, artykułów codziennego użytku, lekarstw i innych artykułów pierwszej potrzeby ludziom dotkniętym powodzią ma pierwszorzędne znaczenie, aby jak najszybciej ustabilizować ich życie – powiedział Kim Dzong Un cytowany przez agencję KCNA.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić