Wróć na
Aldona Brauła
|

Na ulicach dzieci. Dorośli uciekają. Koszmarne wieści z Korei Północnej

112
Podziel się

Liczba osób uciekających z Korei Północnej ponownie rośnie. W związku z przedłużającymi się ograniczeniami wielu obywateli cierpi głód i biedę.

Na ulicach dzieci. Dorośli uciekają. Koszmarne wieści z Korei Północnej
(Getty Images)
bCYNsGhx

Według południowokoreańskiej gazety "Chosun Ilbu" wielu Koreańczyków z Północy obawia się głodu gorszego niż w latach 90. W związku z tym zwiększa się liczba osób, które próbują się przedostać do Korei Południowej. 

Korea Północna zagrożona wielkim głodem

Informator, który do niedawna było w Pjongjangu, opowiedział, że na ulicach widać dziesiątkach bezdomnych osób. Małe dzieci żebrzą i próbują okradać przechodniów. Osoby bezdomne są sporadycznie łapane i zmuszane do pracy w różnorakich zakładach. Dzieci są zabierane do placówek opiekuńczych, jednak szybko są stamtąd wypisywane i z powrotem trafiają na ulicę.  

Wiele osób podróżuje w grupach, aby zbierać żywność pomimo ograniczeń w podróżowaniu i blokad - dodaje źródło.  
bCYNsGhz

Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie

Niektóre studentki z prowincji zarabiają na życie poprzez prostytucję. Władze wydają się coraz bardziej zaniepokojone pogarszającą się sytuacją w społeczeństwie. Według statystyk w lipcu do każdego domu trafiło od 10 do 30 kg świeżo zebranych ziemniaków - to za mało, żeby można było mówić o dobrych warunkach.

W lipcu ponownie wprowadzono surowsze ograniczenia, przez co w dużych sklepach w Pjongjangu powoli kończy się towar. Sprzedawcy z targów zamykają swoje kramy, ponieważ nie mają czym handlować. Zamknęło się także wiele aptek z powodu braku leków i podstawowych środków higienicznych.

Czytaj także:

bCYNsGhF
bCYNsGia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(112)
Grisha Rybnik
2 miesiące temu
Jak jeden człowieczek może namieszać...Lud nie ma co do gara włożyć,a ten rośnie wszerz...Jednak sami Koreańczycy inteligencją nie grzeszą-zsyłki,areszty,obozy,egzekucje-a jednak nadal traktują go jak Boga...Siostrzyczka nie lepsza...
bajabongo
2 miesiące temu
Państwo jako obóz koncentracyjny, to co się dziwić.
sdq
2 miesiące temu
wszedzie jakis kaczynski sie znajdzie....
bCYNsGib
mkk
2 miesiące temu
"Informator, który do niedawna było w Pjongjangu, opowiedział, że na ulicach widać dziesiątkach bezdomnych osób". Litości Aldono, następnym razem zanim klikniesz "publikuj" błagam, przeczytaj to , co napisałaś !!!
ostrzegam
2 miesiące temu
Oto PiS historia znana: 2015 - wystarczy nie kraść, 2016 - my nie kradniemy, nam się to po prostu należy, 2017 - inni też kradli, 2018 - inni kradli więcej, 2019 - kradniemy ale zgodnie z prawem, 2020 - kradniemy i co nam zrobicie? 2021 ....... co by tu jeszcze????
Najnowsze komentarze (112)
Jjj
2 miesiące temu
Dobrze sie mowi i krytykuje trudniej jest cos zrobic
Kudłaty
2 miesiące temu
Bieda straszna, nawet nie ma co do thermomix włożyć :(
Katarzyna
2 miesiące temu
jak zauważyliscie tam tez władzę mają starzy....dlatego kraj nie idzie do przodu tylko jest bieda...u nas jak nie zrobi się resetu i starych nie wywali się z rządu też zostaniemy w ciemnej....e
Młot na czar.
2 miesiące temu
Zajmijcie się naszymi galeriankami...
Marek
2 miesiące temu
Komunizm to system diabelski.
Marek
2 miesiące temu
I to jest komunizm.W Polsce jeszcze niektorzy tesknia.
realista
2 miesiące temu
a gdzie to największe mocarstwo NATO , siedzi cicho a jeden człowieczek robi co chce
Yogi babu
2 miesiące temu
Na Białorusi się zacznie,na Korei północnej się skończy. Tłuściocha do ciemnicy,chleb i woda,raz dziennie
bCYNsGhT
spoks53
2 miesiące temu
Dziesiątki lat życia w ucisku i psychozie kultu jednostki robi swoje. Prędzej czy później i tam znajdzie się ktoś, kto da hasło do rewolucji i dopiero się zacznie. Chyba o czymś takim mówią różni przepowiadacze zbliżającej się wojny.
Ziyo
2 miesiące temu
Jaro marzy o takim ojcowaniu Polakom.
Ziyo
2 miesiące temu
Że też się nie zbuntują i nie obalą go siłą. Co to za zastraszony naród, że nawet własne życie składa w ofierze szaleńcowi!
Swojak
2 miesiące temu
Przecież to jest kraj dobrobytu wprawdzie dla wybranych ale kraj gdzie płyną miód i mleko ścieżkami a lud żyje w dostadku
spontaniczny
2 miesiące temu
Kim jest ok. Człowiek gdy ma władzę - zmienia się na gorsze, a jego ego jest gwiazdorsko-filmowym "zróbmy co się da" i szablonowym zimnym draniem onegdaj śpiewanym przez Foga. Nie jest może Holywoodskim Kenem, ale i też nie jest Frsdim Krugerem. Być komunistą, a urodzić się komunistą w psństwie komunistycznym to dwie drogi, które różnią się tylko tym, że panuje chierarchia senior-wasal, ale zbyt wiele w samym ustroju nie da się zmienić. Wiem, że mój tekst jest zbyt lekki, jak na kogoś, kto ma zbyt mało wiedzy o faktach z dalekiego wschodu, lecz wyobraźnią laika chciałbym, aby choć część z tego co napisałem zgadzała się z rzeczywistością.
Gutas
2 miesiące temu
Przygarnął bym jaką młodą koreankę z północy. Wziął w opiekę. Dokarmił i ulżył jej doli. Jak by ze mną pobyła, zapomniała by o Kim-e. No chłopy wnioskujcie do prezydenta, by wystąpił do ONZ o opiekę nad młodymi koreankami. Pomożemy? Pomożemy!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić