o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Strajk kobiet. Agnieszka Chylińska na chore dzieci. Zabrała głos

392
Podziel się

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października sprawił, że Polacy wyszli na ulice. Protesty odbywają się w dużych i małych miastach. Swoje poparcie dla nich deklarują gwiazdy, wśród których jest Agnieszka Chylińska.

Strajk kobiet. Agnieszka Chylińska na chore dzieci. Zabrała głos
(Instagram)
bDpiixTp

Agnieszka Chylińska wielokrotnie udowadniała, że nie boi się głośno mówić dokładnie tego, co myśli. W momencie kiedy tysiące Polaków protestuje po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, udostępniła interesujący wpis.

Na Instagramie artystki pojawiło się nowe zdjęcie. Widnieje na nim kartka z wyznaniem dotyczącym aborcji i strajku kobiet.

Ja, Agnieszka Chylińska, jestem wierząca, nie usunęłabym chorego dziecka, protestuję przeciwko atakowi, prześladowaniu, karaniu tych, którzy żyją i myślą inaczej! - pisze artystka.
bDpiixTr
Zobacz także: Strajk Kobiet w Warszawie. Obezwładniono starszą kobietę. Policja nie reagowała

Post polubiło ponad 25 tys. użytkowników. Posypały się także komentarze - głównie pozytywne i wspierające artystkę w jej przekonaniach.

Mądre słowa. Takie, na które stać właśnie ludzi mądrych, których brakuje w polityce
Mądrze napisane
bDpiixTx
Podziwiam Panią za wytrwałość. I życzę dużo zdrowia dla dzieci i Pani - czytamy.

Wcześniej Chylińska nagrała wideo dla swoich fanów. Przyznała w nim, że sama zmaga się z problemami bowiem dwoje z trojga jej pociech to dzieci szczególnej troski. Nie chce jednak zabierać innym wolnego wyboru.

Nigdy się nie żaliłam, nigdy nie mówiłam, jak mi ciężko... Trudno mi na to wszystko patrzeć - mówiła na Instagramie.
bDpiixTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(392)
Iwona
miesiąc temu
Popieram w pełni piąte przykazanie również jestem katoliczką Pani Agnieszko i mam takie same zdanie 👍
Silverdust
miesiąc temu
W XXI wieku w czasach pełnego dostępu do ANTYKONCEPCJI żądanie aborcji na życzenie jest jak usiłowanie zabójstwa. Bo jeśli nie chcesz mieć dzieci to ginekolog przepisze receptę lub wykona zabieg i nie ryzykujesz konieczności aborcji niechcianego dziecka. Tak postępuje istotą myśląca.Dodam tylko że mężczyźni także mają możliwość stosowania ANTYKONCEPCJI. Natomiast jeśli planujesz ciążę, jeśli kochasz to co z Ciebie się narodzi to i tak będziesz kochać dziecko które być może nie przeżyje narodzin lub będzie chore przewlekle. Są choroby o których dowiadujemy się w pierwszych miesiącach życia dziecka czasem w pierwszych latach. Czy takie dzieci też należałoby usunąć? Przecież były chore zanim się urodziły.. Nie jestem osobą wierzącą, w moim przekonaniu ALBO się jest człowiekiem/istotą myślącą/istotą moralną albo nie ma się w sobie tego pierwiastka.
Wisiekk
miesiąc temu
No właśnie. To dlaczego są dewastowane kościoły????? Gdzie ta tolerancja. Jezeli ja myślę ,że aborcja to zabijanie dzieci to dlaczego jest atak na mnie wierzącego w Boga a zarazem na kościół. Przecież od dawna Kościół mówi że aborcja to zabijanie i wszyscy o tym wiedzą . A teraz jest niszczenie i dewastacja. PO COOOOO??
bDpiixTT
Mel
miesiąc temu
Jest Pani mądrą i odważną kobietą. Życzę dużo zdrowia siły i wytrwałości. Pozdrawiam
Moniek
miesiąc temu
Także jestem przeciwna aborcji, ale kiedy to mówię głośno leje się na mnie fala nienawiści, ciężko wypowiedzieć swoje myśli i słowa.
Najnowsze komentarze (392)
Gagatek
2 tyg. temu
Łatwo zabieramy głosy aby uciec od własnych słabości, problemów i nałogów. Gdy domem zajmuje się gosposia a na stoliku stoi zawsze butelka.
CKS
miesiąc temu
PANI AGNIESZKO, ŻYCIE JAKIE PANI PROWADZIŁA I ZANIECZYSZCZONY TRUCIZNAMI ORGANIZM SPRAWIŁ, ŻE DZIECI POTRZEBUJĄ SPECJALNEJ TROSKI I NIGDY NIE BEDA MIAŁY NORMALNEGO ŻYCIA. NIE MAM CO DO TEGO ŻADNYCH WĄTPLIWOSCI.
8787
miesiąc temu
A ja jestem dobrym kierowcą i uważam że to moja sprawa ile mam promili we krwi, a jak pieszy jest na drodze to mogę go rozjechać bo mi wlazł pod koła no i jest słabszy.
s. Patrycja
miesiąc temu
Droga Pani Agnieszko. Dziekuje Pani za osobiste i odwazne swiadectwo zycia. Dziekuje Pani za odwage zycia w pelni. Przetrwala Pani posrod chmur, deszczu i huraganow w Pani zyciu. Gratuluje z serca! Ale Slonce zawsze swieci i Pani to potwierdza swoim zyciem. Niech Bog Pania blogoslawi i Matka Boza strzeze Pania i wszystkich Pani bliskich. Z szacunkiem i modlitwa s. Patrycja.
Przyszlosc
miesiąc temu
Ukrzyżuj go! ukrzyżuj go! Ukrzyżujcie Boga jeszcze raz! Ale pamiętajcie - na sądzie ostatecznym - każdy odpowie za siebie.
Agnieszka
miesiąc temu
Proszę zauważyć jak dyplomatycznie Pani Chylińska skomentowała wyrok TK. Użyła słów"...nie usunęłabym chorego dziecka". Domniemuję, że świadomie nie użyła słów "...nie zabiłabym chorego dziecka...", aby w ten sposób nie tracić na popularności. Bo wówczas osoby z którymi się tak identyfikuje pomyślały by, że według niej one zabijają chore dzieci a ona nie. Pani Chylińska, niech Twoja mowa będzie ..tak, tak lub nie,nie. Wszystko co inne od Złego pochodzi. To w kontekście wiary o której Pani pisze.
Estella
miesiąc temu
Aborcja to zabójstwo bo życie jest już poczęte. Dzieci poczęte mają prawo żeby żyć. Osoby które dokonały aborcję zabiły bezbronne dzieci to okrutni zabójcy. Kobiety które dokonały aborcję to zabójczynie. Trzeba bronić dzieci poczętych i nie pozwolić żeby zabójcy zabijali dzieci !!!
Ciekawska
miesiąc temu
Zgadzam się, że pewne sprawy w tym aborcję trzeba zostawić młodym. To oni będą się musieli zmierzyć z konsekwencjami. Jest to sprawa ich sumienia także. Bardzo trudne. Ale z drugiej strony jeżeli nie chcemy respektować konstytucji to po prostu trzeba ją zmienić. Konstytucji nie można interpretować raz tak, a raz inaczej.Tak to robiliśmy w szkole omawiając lektury i wyjaśniając nauczycielom co autor miał na myśli. Ustawa zasadnicza powinna być jasno i w sposób jednoznaczny napisana. Ale praworządność jest podstawą demokracji. Strajkujące Panie, nie trzeba łamać konstytucji, trzeba ją po prostu zmienić. Zacznijmy wprowadzać porządek od żródła całego konfliktu. Przypominam konstytucję podpisał były prezydent Polski p. Aleksander Kwaśniewski.
bDpiixTL
BMW 55555
miesiąc temu
No pewnie niech się rodzą niepełnosprawne dzieci i za niedługo całe społeczeństwo będzie chore i niepełnosprawne. A od państwa nie dostaniesz wsparcia a już jak dostaniesz to są grosze. Ciekawe czy chylińska by tak pisała jak miałaby dziecko chore i niepełnosprawne.
Andrzej
miesiąc temu
Nie można pozostawić wyboru osobie która dopuszcza możliwość zabicia drugiego czlowieka.
Anna
miesiąc temu
To nie hejt tylko propozycja, żebyście pobyli chociaż tydzień z takim chorym.ja też jestem za wolną wolą kobiety.mezczyzni uciekają od takich nieszczęść bo mają słabsza psychikę.Ale tutaj najwięcej mają do powiedzenia.szczegolnie kościół.
Anna
miesiąc temu
Dlaczego usuneliscie mój wpis.bo proponował żebyście się takimi zajęli rządzący.
Anatol
miesiąc temu
Nie wiem jak taka kobieta która usunęła ciąże będzie mogła żyć z myślą że zabiła swoje dziecko
Anna
miesiąc temu
Tak każdy urzędujący powinien zaadoptować jedno dziecko albo na tydzień pójść do pracy z takimi.A księżom podpowiadamy by tych swoich wybudowanych molochach podarowali ośrodki dla takich dzieci.W imię milosierdzia
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić