Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Strajk Kobiet krytykuje opozycję. "Nie macie prawa rozmawiać z PiS-em"

8
Podziel się:

Ogólnopolski Strajk Kobiet odniósł się do porozumienia Lewicy z PiS. Przedstawili swoje żądania, dodając, że żadna partia opozycyjna nie może rozmawiać z PiSem bez uwzględnienia głosu obywateli. Strajk Kobiet wydał przy tym kolejne "ultimatum".

Strajk Kobiet krytykuje opozycję. "Nie macie prawa rozmawiać z PiS-em"
Strajk Kobiet przedstawił swoje żądania (Getty Images, NurPhoto)

Ogólnopolski Strajk Kobiet po raz kolejny ostro reaguje na porozumienie PiSu z Lewicą. Po ogłoszeniu decyzji organizacja na Twitterze postawiła ultimatum w tej sprawie. Domagano się w nim, żeby partia opozycyjna "ogarnęła się", a jeżeli tego nie zrobi to rozpocznie się "ogólnopolska akcja wybijania głupot z głowy Lewicy".

Mafia nie przestanie być mafią, bo Lewica grzecznie wciśnie guzik - ogłosił Strajk Kobiet.

"Nowa koalicja PrawoLewu"

W środę organizacja postawiła kolejny, nieco obszerniejszy ultimatum. W nowym oświadczeniu Strajk Kobiet uznał, że zawiązała się "nowa koalicja PrawoLewu", dająca PiS-owi większość w Sejmie. Zdaniem organizacji, obecna władza jest "bandycka" i "złodziejska", a kontrolę nad Sejmem może stracić "albo na stałe, albo przegrywając ważne głosowanie".

Strajk Kobiet dał kolejne 24 godziny na deklarację o "zerwaniu lub nienawiązywaniu koalicji z PiS". "Ona niestety nie wyp***ala wtedy, kiedy pożyteczni idioci z opozycji ratują ją w ważnym głosowaniu, żeby go nie przegrała. Nadążacie? No to idziemy dalej" - dodał Strajk Kobiet.

Kolejne żądania

W czwartek po południu Ogólnopolski Strajk Kobiet zwrócił się do całej opozycji i przedstawił szczegóły swojego stanowiska oraz swoje żądania. Zdaniem organizacji, władza nie liczy się z decyzjami Unii Europejskiej i nie mogą pozostać obojętne na "kuluarowe pertraktacje". Domagają się, aby cała opozycja zabrała się odpowiedzialnie do pracy wraz z ekspertkami i ekspertami.

Stąd nasza ostra reakcja. Ten fundusz to dla nas być albo nie być, dlatego podejść do dyskusji wokół ratyfikacji FO trzeba wspólnie, z wielką rozwagą, uczciwością, pozostawiając na boku partyjne interesy i medialny spektakl - dodał Strajk Kobiet.

"Nie macie prawa rozmawiać z PiS-em"

Strajk Kobiet domaga się włączenia do dyskusji organizacji pozarządowych, samorządów i ruchów społecznych. Ich zdaniem, pomogą one sprawiedliwie rozdzielić fundusze i zabezpieczą ich wydawanie. "Nie macie prawa rozmawiać z PiS-em, konstytucyjnymi bandytami, nie uwzględniając w tych rozmowach głosu obywatelek i obywateli"- dodano.

Organizacja apeluje do polityków opozycji, aby stawiali swoje żądania. Przede wszystkim piszą o wiążącym uzgodnieniu treści ustawy wdrożeniowej; przywrócenia minimum demokratycznego i prawnoczłowieczego; faktycznych, a nie pozornych gwarancji właściwego monitoringu wydatkowania środków, włącznie z włączeniem Polski w struktury Prokuratury Europejskiej.

We wtorek przed południem w Sejmie przedstawiciele Lewicy spotkali się z premierem Mateuszem Morawieckim ws. Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy. W rozmowach uczestniczyli też przedstawiciele klubu PiS. Obie strony zawarli wstępne porozumienie w sprawie poparcia dla planu odbudowy. Jak mówił europoseł Robert Biedroń, rząd zgodził się na wszystkie warunki Lewicy zaproponowane do KPO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Kapitalista
rok temu
Posłowie na Sejm (i senatorowie) zostali wybrani głosami obywateli. Pani L. w wyborach do europarlamentu, w sporym mieście Wrocławiu, otrzymała ok. 6 tys. głosów (0,46%). I to pokazuje jaka obywatelska siła za nią stoi.
Borek
rok temu
Czy u drogich pań z główkami wszystko w porządku? Może warto zasięgnąć porady psychiatry. Choćby teleporady.
smerf
rok temu
Lamparcica w bojowym nastawieniu
Facet
rok temu
Lemparcice się bujają po ulicach już od miesięcy, ale skutek żaden , brak przełożenia na poparcie w Sejmie/Senacie, brak alternatywnego programu wobec PiS ... Tylko darcie mordy na ulicach , wyzwiska , wchodzenie do kościołów (nie wiadomo po co). Żenada i zupełnie bez szans powodzenia.
Werka
rok temu
Blaaa ha ha ha ha ha ale jaka. To ten strajk jest jeszcze he he ha ha ha.
Placek ;-)
rok temu
Same dążą do przerywania życia innych istot, a chcą pouczać innych :-)
AJO
rok temu
Domaganie się prawa do zabijania istoty ludzkiej na etapie życia płodowego jest żałosne.
Ala
rok temu
To byłoby śmieszne, gdyby nie było tak absurdalne. Żeby w imię wolności ograniczać prawa posłów lewicy? Może niech Panie wystartują w wyborach, wygrają je, a potem niech tworzą prawo. To będzie demokracja, bo na razie to proponują swoją dyktaturę i anarchię.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić