Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|
aktualizacja

Strajk Kobiet. "PiS" i symbol błyskawicy na autach. Incydent w Sosnowcu

173
Podziel się:

W Sosnowcu zdewastowano co najmniej trzy stojące na parkingu samochody. Zdjęcia aut opublikował prezydent miasta Arkadiusz Chęciński. Do zdarzenia doszło nocą z soboty na niedzielę na Zagórzu.

Strajk Kobiet. "PiS" i symbol błyskawicy na autach. Incydent w Sosnowcu
(Facebook)

Na autach napisano różowym sprejem "PiS". Pojawił się również symbol błyskawicy. Towarzyszy on ogólnopolskim protestom po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Zdewastowane samochody w Sosnowcu. "Prowokacja czy wybryk dzbana?"

Arkadiusz Chęciński opisał sprawę w poście na Facebooku. Prezydent Sosnowca podkreślił, że wspiera osoby protestujące przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej. Dodał jednak, że w żadnym wypadku nie może dochodzić do niszczenia cudzego mienia.

Czy dewastacja aut miała być prowokacją, czy po prostu chuligańskim wybrykiem jakiegoś dzbana? Niezależnie od tego zawsze walczymy z aktami wandalizmu, tak będzie i teraz. Nikt nie ma prawa niszczyć pomników, świątyń czy prywatnej własności – podkreślił Chęciński.

Pomalowane samochody. Nagroda za wskazanie sprawcy

Prezydent Sosnowca napisał także, że za wskazanie osoby odpowiedzialnej za akt wandalizmu czeka nagroda ufundowana przez miasto. Chęciński poprosił osoby posiadające informacje w tej sprawie o kontakt ze strażą miejską. Zaapelował również do manifestujących w obronie prawa do aborcji eugenicznej.

Nie dajcie się prowokować! Wspierajmy kobiety, walczmy o wolność wyboru, ale róbmy to z pełną klasą i kulturą – napisał Arkadiusz Chęciński.

Obejrzyj także: Sosnowiec. Potężny pożar na wysypisku śmieci. Nad miastem gęste kłęby dymu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(173)
Punisher
2 lata temu
Jednokomórkowcy jak zwykle dywagują nie zauważając że sprawcy się już w necie się pochwalili jaką "bohaterską"akcję zrobili ! Leczcie się na nogi bo na głowę to dużo za późno !
gosc
2 lata temu
czy chcecie powrotu do władzy PO?czychcecie bezrobocia? czy chcecie poszukiwania pracy za granicą? czy za PO było lepiej? chcecie wojny? czy warto ginąć za czyjeś pieniądze? myślę że komuś bardzo zależy aby osłabić POLSKĘ.dla kogoś jest nie na rękę aby POLSKA była słaba. czy chcecie emigrantów?niemcy chcieli nam ich wcisnąć.kto finansuje te protesty?sami sobie odpowiedżcie.
polak
2 lata temu
cale szczescie ze mam pozwolenie i bron -do obrony zycia i mienia
polak
2 lata temu
cale szczescie ze mam pozwolenie i bron -do obrony zycia i mienia
kazik
2 lata temu
Może sąsiad sąsiadowi zajął "jego" miejsce parkowania
Gregor
2 lata temu
Polskie SS domaga sie praw, LOL
Bum
2 lata temu
Popierałem strajk dopóki nie obejrzałam go na Youtube. Wstydził bym się w nim uczestniczyć, totalny odjazd, teraz już wiem dlaczego robią go w czasie pandemii. To nie jest czas na wojnę jak to krzyczą uczestnicy strajku. Powinniśmy się wspierać bez względu na polityków.
haha
2 lata temu
sosnowiec jak zwykle aktywny
polpol
2 lata temu
Pytam za co Policja bierze pieniądze jak trzeba nagrody fundować z UM.Już wiem dlaczego nie ma kasy na drogi a są na nagrody.
Furman
2 lata temu
Jadąc przez Polskę przy wjeździe do miast stoją tablice miasto monitorowane i co gdzie ten monitoring, zapewne nie działa albo się akurat nie nagrało, albo inne bzdety na wytłumaczenie a rzeczywistość pokazuje, że jest to strata naszych pieniędzy ale coś się w mieście robi
All
2 lata temu
Chęciński jak popierasz te zadymy to tak jakbyś własnymi rękoma pomalował te samochody
maciek
2 lata temu
policjant po cywilnemu w śród protestujących w Katowicach ,co onram robił, gdy go protestujący rozpoznali ratowali go mundurowi tzn wiedzieli po co tam wlazł, by prowokować
81 LAT
2 lata temu
GLIWICE ............. 1939/2020
Edek
2 lata temu
Pała przez lep dla wandali to więcej tego nie zrobi. Niszczenie własności prywatnej powinno być karane. !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić