Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Strajk Kobiet. "PiS" i symbol błyskawicy na autach. Incydent w Sosnowcu

247

W Sosnowcu zdewastowano co najmniej trzy stojące na parkingu samochody. Zdjęcia aut opublikował prezydent miasta Arkadiusz Chęciński. Do zdarzenia doszło nocą z soboty na niedzielę na Zagórzu.

Strajk Kobiet. "PiS" i symbol błyskawicy na autach. Incydent w Sosnowcu
(Facebook)

Na autach napisano różowym sprejem "PiS". Pojawił się również symbol błyskawicy. Towarzyszy on ogólnopolskim protestom po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Zdewastowane samochody w Sosnowcu. "Prowokacja czy wybryk dzbana?"

Arkadiusz Chęciński opisał sprawę w poście na Facebooku. Prezydent Sosnowca podkreślił, że wspiera osoby protestujące przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej. Dodał jednak, że w żadnym wypadku nie może dochodzić do niszczenia cudzego mienia.

Czy dewastacja aut miała być prowokacją, czy po prostu chuligańskim wybrykiem jakiegoś dzbana? Niezależnie od tego zawsze walczymy z aktami wandalizmu, tak będzie i teraz. Nikt nie ma prawa niszczyć pomników, świątyń czy prywatnej własności – podkreślił Chęciński.

Pomalowane samochody. Nagroda za wskazanie sprawcy

Prezydent Sosnowca napisał także, że za wskazanie osoby odpowiedzialnej za akt wandalizmu czeka nagroda ufundowana przez miasto. Chęciński poprosił osoby posiadające informacje w tej sprawie o kontakt ze strażą miejską. Zaapelował również do manifestujących w obronie prawa do aborcji eugenicznej.

Nie dajcie się prowokować! Wspierajmy kobiety, walczmy o wolność wyboru, ale róbmy to z pełną klasą i kulturą – napisał Arkadiusz Chęciński.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Obejrzyj także: Sosnowiec. Potężny pożar na wysypisku śmieci. Nad miastem gęste kłęby dymu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić