LGBT. Drastyczne zdjęcie z Sosnowca. Pokazał je prezydent miasta

1295

Kuba, którego internauci okrzyknęli bohaterem, bronił pasażerów autobusu linii Katowice-Sosnowiec, utożsamiających się światopoglądowo ze środowiskiem LGBT. Bohaterską postawę Kubę przypłacił pobiciem. Policja szuka sprawców.

LGBT. Drastyczne zdjęcie z Sosnowca. Pokazał je prezydent miasta
Prezydent Sosnowca - Arkadiusz Chęciński. (PAP/Leszek Szymański)

Kuba "stanął w obronie pasażerów autobusu linii nocnej z Katowic do Sosnowca" - czytamy na Facebooku Arkadiusza Chęcińskiego, prezydenta Sosnowca. Polityk apeluje do wszystkich świadków napaści na Kubę, aby zgłaszali się do KMP w Sosnowcu i składali zeznania.

Mężczyźni byli agresywni w stosunku do pasażerów.

Jeden z mężczyzn obrażał te osoby [w których obronie stanął Kuba - przyp. red] na tle homofobicznym - czytamy na profilu prezydenta.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Prof. Magdalena Środa o LGBT: Kościół powinien otworzyć poradnie dla tych, którzy nienawidzą innych

Policja prowadzi śledztwo. Jeśli coś wiesz - zgłoś się na sosnowiecką komendę

Wiadomo, że autobus, który podróżował w nocy z Katowic do Sosnowca, nie był własnością publicznej komunikacji miejskiej. ZTM tego dnia wynajął prywatnego przewoźnika, któremu zlecił przewóz pasażerów.

Prezydent Arkadiusz Chęciński poinformował na Facebooku, że prowadzone jest śledztwo w sprawie pobicia. Sprawdzane są m.in. monitoringi, które mogły zarejestrować zdarzenie.

To już kolejne tego typu pobicie. Niedawno pisaliśmy o napaści na młodzieńca, który opalał się na plaży przy Rusałce w Poznaniu. Oberwał tylko dlatego, że miał pofarbowane włosy.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić