Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

"Satanistyczna agresja". Tadeusz Rydzyk o strajkach kobiet

15

Protesty w Polsce nie ustają. Już od tygodnia ludzie gromadzą się na ulicach. Ojciec Tadeusz Rydzyk mówi o "satanistycznej agresji" i nawołuje do "podjęcia aktów wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej za te grzechy".

"Satanistyczna agresja". Tadeusz Rydzyk o strajkach kobiet
Tadeusz Rydzyk potępia protesty nazywając je "satanistyczną agresją". (ONS)

Od czwartku 22 października w całej w całej Polsce odbywają się protesty. Tego dnia Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy dopuszczające aborcję ze względu na wady medyczne płodu są niezgodne z konstytucją.

Na ulice każdego dnia wychodzą setki tysięcy głównie młodych osób. Protesty mają miejsce w dużych miastach w całej Polsce, ale także w mniejszych miasteczkach. Inicjatywę popierają nawet zagraniczne gwiazdy takiej jak Miley Cyrus, Dua Lipa czy Patti Smith.

Kościół zdecydowanie przeciwstawił się protestom. Oliwy do ognia dolał fakt, że w niedzielę akcja przeniosła się do kościołów. Kobiety roznosiły ulotki, przerywały msze i pisały po ścianach budynków.

Zobacz także: Demonstranci na ulicach Warszawy. Nagranie z drona

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczęła się nowenna wynagradzająca za bluźnierstwa i ataki na kościoły w Polsce - informuje Radio Maryja. Organizatorzy zaznaczają, że piątek będzie dniem szczególnym. Wierni zachęcają do postu o chlebie i wodzie i gorliwej modlitwy.

Do modlitwy zachęca o. Tadeusz Rydzyk. Mówi o "satanistycznej agresji" i bluźnierstwach ze strony strajkujących.

Kochana Rodzino Radia Maryja! W związku z ostatnimi wstrząsającymi, tragicznymi wydarzeniami w naszej ojczyźnie, bluźnierstwami, satanistyczną agresją, obrażaniem Pana Boga, Matki Najświętszej, dewastacją świątyń, przerywaniem w sposób satanistyczny Mszy świętych zapraszamy ludzi dobrej woli do podjęcia aktów wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej za te grzechy - mówił.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić