Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

"Satanistyczna agresja". Tadeusz Rydzyk o strajkach kobiet

12
Podziel się:

Protesty w Polsce nie ustają. Już od tygodnia ludzie gromadzą się na ulicach. Ojciec Tadeusz Rydzyk mówi o "satanistycznej agresji" i nawołuje do "podjęcia aktów wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej za te grzechy".

"Satanistyczna agresja". Tadeusz Rydzyk o strajkach kobiet
Tadeusz Rydzyk potępia protesty nazywając je "satanistyczną agresją". (ONS)

Od czwartku 22 października w całej w całej Polsce odbywają się protesty. Tego dnia Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy dopuszczające aborcję ze względu na wady medyczne płodu są niezgodne z konstytucją.

Na ulice każdego dnia wychodzą setki tysięcy głównie młodych osób. Protesty mają miejsce w dużych miastach w całej Polsce, ale także w mniejszych miasteczkach. Inicjatywę popierają nawet zagraniczne gwiazdy takiej jak Miley Cyrus, Dua Lipa czy Patti Smith.

Kościół zdecydowanie przeciwstawił się protestom. Oliwy do ognia dolał fakt, że w niedzielę akcja przeniosła się do kościołów. Kobiety roznosiły ulotki, przerywały msze i pisały po ścianach budynków.

Zobacz także: Demonstranci na ulicach Warszawy. Nagranie z drona

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczęła się nowenna wynagradzająca za bluźnierstwa i ataki na kościoły w Polsce - informuje Radio Maryja. Organizatorzy zaznaczają, że piątek będzie dniem szczególnym. Wierni zachęcają do postu o chlebie i wodzie i gorliwej modlitwy.

Do modlitwy zachęca o. Tadeusz Rydzyk. Mówi o "satanistycznej agresji" i bluźnierstwach ze strony strajkujących.

Kochana Rodzino Radia Maryja! W związku z ostatnimi wstrząsającymi, tragicznymi wydarzeniami w naszej ojczyźnie, bluźnierstwami, satanistyczną agresją, obrażaniem Pana Boga, Matki Najświętszej, dewastacją świątyń, przerywaniem w sposób satanistyczny Mszy świętych zapraszamy ludzi dobrej woli do podjęcia aktów wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej za te grzechy - mówił.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Polak
2 lata temu
Bez sensu komentarze skoro nie są upubliczniane zasłaniając się cenzurą
Bałuty
2 lata temu
Już tłumaczę: Najlepszym wynagrodzeniem Matce Boskiej za grzechy protestujących będze wpłacenie panu Rydzykowi co łaska na konto radia maryja. Numery kont na stronie i w telewizji trwam.
Wojtek
2 lata temu
Pan Rydzyk zanim kogokolwiek zacznie umoralniać, niech powie kiedy i przez kogo został wyświęcony na księdza?
Myslacy
2 lata temu
Nic mnie tak nieucieszy jak upadek kościoła w Polsce.to dla Polaków będzie święto jak dla Irlandi,dzień odzyskania niepodległości spod okupacji watykańskiej.20mld na podwyżki emerytur,na leczenie dzieci i dorosłych za granica jak będzie trzeba,a tak ludzie są zmuszeni zebrać w internecie i na różnych organizacjach lub koncertach.Pomozmy dziewczynom czynnie nie idźcie do kościoła,dajcie szanse na życie swoim dzieciom w nowoczesnym kraju
Zen
2 lata temu
Tadzio to celebryta działający na szkodę kk. Jego grupa docelowa to seniorzy myślący o życiu po śmierci, którzy wspierają go finansowo. Taka to minisekta w kk. Nie dziwic będzie lawinowy odpływ młodych ludzi od kk
Propozycja
2 lata temu
Rydzyk jak takis dobry, to udostępnij swoje budynki na szpitale covidowe. Zrób przysługę dla społeczeństwa.
sien
2 lata temu
Karykatura kapłana.
Olga
2 lata temu
Nie mieszaj w to wszystko Pana Boga i Matki Bożej marny Rydzyku...Gdzie byłeś gdy przed wyborami z ambon lał się jad na opozycję??? Czy kościół naprawdę jest taki święty? Nie wtrąca się do polityki? Nie szczuje? Kościół w Polsce jest podzielony-są różne frakcje, toczą wojenki też między sobą.Czy wszyscy księża są żli? Absolutnie nie bo wielu to rozsądni kapłani ale tacy są spychani na margines, knebluje im się usta PRZYSIĘGĄ KOŚCIOŁOWI (nie Panu Bogu).Niestety Kościół straci wielu, wielu wiernych -na własne życzenie.
B52
2 lata temu
Podobno prezes Kaczyński każdego dnia coraz bardziej brunatnieje. Wyszły mu plamy twarz, głos zrobił się gardłowy i zaczyna wrzeszczeć. Kazał wykupić ziemie w Gierłoży. Będzie budował gniazdo.
CoWIN
2 lata temu
To nie tylko satanizm, to bolszewizm i próba obalenia rządu wybranego w demokratycznych wyborach.
wierzacy
2 lata temu
Moim zdaniem T.Rydzyk w swojej wypowiedzi nie zacheca do zadnej modlitwy tylko jasno skupia sie na potepieniu protestujacych...Pan Jezus w bibli nikogo nie potepial nie byl do nikogo negatywnie nastawiony..on rozumial, wybaczal, milowal i nawolywal do zaufania Bogu poprzez modlitwe.
Zakonnik
2 lata temu
Inkwizytor
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić