Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Straszliwa zemsta Palestyńczyków. Wszystko widać na nagraniu

Konflikt Izraela z Palestyńczykami toczy się głównie wokół Strefy Gazy. Jego skutki widać jednak na ulicach wielu europejskich miast. W Berlinie, Sztokholmie, Paryżu czy Stambule tysiące zwolenników jednej i drugiej strony biorą udział w manifestacjach. Niejednokrotnie kończy się to regularną bijatyką z policjantami lud dewastacją przestrzeni miejskiej.

Straszliwa zemsta Palestyńczyków. Wszystko widać na nagraniu
Palestyńczycy dewastują restaurację McDonald's (Twitter, Nexta)

Nowa wojna na Bliskim Wschodzie po ataku Hamasu na Izrael trwa od 7 października. Zwolennicy obu stron, rozsiani po całym świecie, nie mają zamiaru trzymać języka za zębami. Głównie jednak to Palestyńczycy wiodą prym w organizowaniu manifestacji, na które przychodzą tysiące osób wyrażających wsparcie dla działań Hamasu.

Potężnie manifestacje miały miejsce w wielu europejskich miastach - Berlinie, Londynie, Rzymie, Paryżu czy Stambule. Niejednokrotnie dochodziło do starć z policją i dewastacji.

Szalony tłum zebrał się znów na ulicach największego miasta w Turcji. W Stambule manifestacje poparcia dla Palestyńczyków to już codzienność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężny atak nocą. Izrael ostrzelał domy terrorystów Hamasu

Zwolennicy Hamasu postanowili wyżyć się na jednej z restauracji McDonald's. Nexta opublikowała nagranie, na którym widać kilku mężczyzn rzucających w okna lokalu tym, co akurat mieli pod ręką. Niektórzy kopali szyby, które pękały i rozsypywały się w drobny mak. Nagranie można zobaczyć poniżej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

McDonald's wsparł izraelskich żołnierzy

Warto jednak pamiętać o szerszym kontekście tej dewastacji. Cel został obrany nieprzypadkowo. Sieć restauracji McDonald's ogłosiła jakiś czas temu, że wspiera Siły Zbrojne Izraela i służby izraelskie poprzez rozdawanie darmowych posiłków.

Jedzenie z McDonalda trafiało również do potrzebujących cywilów. - McDonald's przekazał i nadal przekazuje dziesiątki tysięcy posiłków jednostkom Sił Zbrojnych Izraela, policji, szpitalom, mieszkańcom Strefy Strip i wszystkim jednostkom ratowniczym - informowała sieć restauracji na Instagramie.

W sieci pojawiły się zdjęcia z wojskowymi, którzy dostali paczki z jedzeniem. Widać je było m.in. na wozach bojowych wojsk izraelskich. Sieć McDonald's nie kryła swojego wsparcia dla jednej ze stron. Takie działania wywołały jak widać natychmiastową reakcję wściekłego tłumu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić