Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Zobaczył rakiety na niebie. Dwie różne reakcje Palestyńczyka

Trwa kolejna odsłona konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Wojna trwa nie tylko w realnym świecie, ale także w internecie. Jedna i druga strona próbują prezentować swoje racje, jednocześnie pokazując okrucieństwo przeciwnika. W ostatnich godzinach po sieci niesie się nagranie pokazujące reakcję zwolennika Hamasu na widok rakiet. Internauci dostrzegli różnicę.

Zobaczył rakiety na niebie. Dwie różne reakcje Palestyńczyka
Reakcja Palestyńczyka, gdy zobaczył rakiety (Twitter, Kreately.in)

Nowa odsłona wojny pomiędzy Hamasem i Izraelem rozpoczęła się 7 października. Ci pierwsi dokonali bestialskiego ataku na ludność cywilną znajdującą się na południu kraju. Ofensywa Hamasu była połączona z ostrzałem rakietowym. Zginęło 1,4 tys. osób znajdujących się na terenie Izraela.

Siły Zbrojne tego państwa nie czekały długo. Jeszcze tego samego dnia w ramach akcji odwetowej rozpoczął się ostrzał celów na terenie Strefy Gazy. Niestety, również atak Izraela skutkuje ofiarami wśród osób cywilnych. Trwa on do tej pory.

Zginęło już ponad 4 tys. osób po palestyńskiej stronie. Armia izraelska czeka na możliwość przeprowadzenia ofensywy wojskowej, która ma stłamsić Hamas raz na zawsze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężny atak nocą. Izrael ostrzelał domy terrorystów Hamasu

Nagranie z Palestyńczykiem niesie się po sieci

Z obu stron trwa wojna nie tylko w wymiarze kinetycznym, z użyciem dostępnej broni, ale także wojna informacyjna. W sieci codziennie miliony osób komentują to, co dzieje się na Bliskim Wschodzie.

W mediach społecznościowych publikowane są tysiące materiałów, które mają pokazywać racje jednej i drugiej strony. Odsłaniają także okrucieństwo wojny.

Obie strony konfliktu w sposób brutalny i bezwzględny dążą do uzyskania swoich celów. Na te same wydarzenia patrzą z różnych perspektyw. Idealnym przykładem jest zachowanie Palestyńczyka, którego twarz pojawiła się w popularnym na X (Twitterze) nagraniu.

Widok rakiet wystrzeliwanych przez hamasowców w kierunku Izraela niezwykle go ucieszył. Mężczyzna wiwatuje, patrząc na pociski przecinające niebo nad Strefą Gazy.

Media, reklama, zakupy- Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

Zupełnie inną reakcję mężczyzna zaprezentował, gdy zobaczył odpowiedź Izraela. Kiedy Siły Zbrojne tego państwa rozpoczęły bombardowanie celów w Strefie Gazy, zwolennik Hamasu opublikował nagranie, na którym zalewa się łzami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dużo więcej łez popłynie, jeśli Izrael zdecyduje się przeprowadzić operację wojskową w Strefie Gazy. Atak wydawał się kwestią czasu, ale Siły Zbrojne na razie zwlekają z rozpoczęciem inwazji.

Niestety, wejście Izraelczyków do Strefy Gazy może doprowadzić do długiej i wyczerpującej wojny, która skutkować będzie katastrofą humanitarną i wieloma ofiarami po obu stronach. Izrael jest jednak zdeterminowany, by ostatecznie zniszczyć gniazdo Hamasu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić