Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Strażacy na koniach pojechali na burgery do McDonald's. "Zrobili furorę"

7

Co za kontrast. Historyczny wóz strażacki zatrzymał się przy nowoczesnym lokalu sieci McDonald's. Okazało się, że strażacy z OSP Goręczyno po zakończeniu festynu, zdecydowali się na wspólną wyprawę na burgery. "Zrobiło to furorę" - powiedział dla o2.pl strażak Michał Swobodziński.

Strażacy na koniach pojechali na burgery do McDonald's. "Zrobili furorę"
Strażacy historycznym wozem pojechali pod drive thru (Facebook, Pixabay, Kociewiak.pl)

Takiego widoku nikt w Stargardzie Gdańskim się nie spodziewał. W niedzielne popołudnie do jednej z restauracji McDonald's niespodziewanie podjechał historyczny wóz strażacki, ciągnięty przez dwa konie. Strażacy zdecydowali się odebrać zamówienie w okienku drive thru.

Zrobiło to furorę. Był to dla wielu na pewno niespotykany widok, jak strażacy zajeżdżają końmi pod maka - powiedział w rozmowie z portalem o2.pl mł. kpt. inż. Michał Swobodziński, oficer prasowy KP PSP w Starogardzie Gdańskim.

W rozmowie z nami wyjaśnił, że pojazd należy do Ochotniczej Straży Pożarnej z Goręczyna. To właśnie ta jednostka wsparła strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Starogardzie Gdańskim podczas organizacji festynu z okazji Dnia Dziecka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Restauracje tylko dla dorosłych? - zapytaliśmy Polaków

Do drive thru bez samochodu? Strażacy pojechali konno

Jak się okazuje, nie trzeba być właścicielem samochodu, aby móc udać się na szybkiego burgera do drive thru. Oficer prasowy wyjaśnił nam, że strażacy i druhowie mają w zwyczaju organizować sobie taki wypad po festynie. Jest to dla nich stała tradycja, którą zamierzają kultywować.

Jeśli się nie mylę, to już trzeci rok z rzędu, kiedy strażacy organizują taki nietypowy wypad. To jest tradycja, że po zakończeniu festynu strażacy wspólnie udają się do McDonald's - oznajmił nam mł. kpt. inż. Michał Swobodziński.

Dodał, że na wozie strażackim znajdowali się zarówno strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, jak i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goręczynie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Historyczny wóz strażacki robi furorę

Na festynie z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanym przez starogardzkie służby mundurowe, wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Goręczynie był jedną z głównych atrakcji. Nie tylko można było go podziwiać, ale także można się było nim przejechać.

Oprócz nowoczesnych pojazdów służb mundurowych, na festynie zaprezentowano również zabytkowe, udostępnione przez Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Zblewie. Ta corocznie organizowana impreza plenerowa, trwająca już blisko 16 lat, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dodatkowo, obecność pojazdów historycznych dodawała wydarzeniu niepowtarzalnego uroku i przyciągała uwagę zwiedzających.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić