Mateusz Kaluga,Filip Borowiak| 
aktualizacja 

Polak pojechał do Japonii. Porównał ceny i nie wierzy. "Matko święta!"

241

Uwielbiany przez Polaków influencer kulinarny Rozkoszny powiedział, że przerażają go wysokie ceny produktów żywnościowych w Polsce. Co ciekawe, przyznał nawet, że Polska jest o wiele droższym krajem niż Japonia. - To jest przerażające - mówi w rozmowie z o2.pl.

Polak pojechał do Japonii. Porównał ceny i nie wierzy. "Matko święta!"
Polak pojechał do Japonii. Porównał ceny i aż nie wierzy. "Matko Święta!" (Instagram, Rozkoszny)

Michał Korkosz, znany w sieci jako Rozkoszny, bez wątpienia jest jednym z najbardziej popularnych influencerów kulinarnych w naszym kraju. Jego kreatywnością i przepisami, które w ostatnich latach podbiły serca Polaków, zachwycili się też producenci nowego programu "MasterChef Nastolatki".

W rozmowie z o2.pl przyznał, że przerażają go ceny w sklepach. W ostatnim czasie wyjechał do Japonii. Po powrocie przyznał, że to kraj, w którym ceny są znacznie niższe niż w Polsce.

Ja dużo podróżuję. W Polsce jest dużo drożej niż w Japonii. My mamy obraz Japonii jako kraju luksusowego, ekskluzywnego, drogiego. A tam jest dużo taniej niż w Polsce. To jest niesamowite. I nie wiem, czy się cieszyć, czy płakać. To trochę świadczy o takim naszym rozwoju oczywiście, że już pełną parą dołączyliśmy do Zachodu. Z drugiej strony –matko święta! – czy te wynagrodzenia idą wraz ze wzrostem tych cen. No to jest przerażające - mówi nam Rozkoszny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozkoszny podsumowuje swoją podróż do Japonii. "Ta kuchnia jest zachwycająca"

"Warzywa są bardzo drogie i mnie to wręcz szokuje"

Michał Korkosz przyznał, że szczególnie zwraca uwagę na cenę masła, które jest jego "ukochanym składnikiem". Przyznał, że kiedyś kosztowało około 4 zł, a teraz widzi ceny nawet w okolicach 12 zł.

Wtedy sobie myślę, że jak ktoś ma bardzo dużą rodzinę i tych żołądków naprawdę jest sporo do wykarmienia, to ten koszyk trochę kosztuje. Ja mieszkam sam i te zakupy są duże ze względu na moją pracę, ale jednak nie muszę wykarmić całej armii, więc to jednak jest trochę przerażające, w którą stronę to idzie - powiedział nam Korkosz.

Rozkoszny znany jest z promowania przepisów wegetariańskich w mediach społecznościowych.

Warzywa są bardzo drogie i mnie to wręcz szokuje. I... to też dużo daje do myślenia. Na przykład bulwa selera to nie jest jakieś wymyślne warzywo, a kosztuje więcej niż opakowanie pół kilograma kurczaka. Zadaję sobie więc pytanie, co musi być w tym kurczaku, a co jest w tym selerze. To też zostawiam ludziom do oceny, co może być dla nich zdrowsze - dodał Rozkoszny.

Rozmawiał Filip Borowiak.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić