Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Wszystko się nagrało. Tak się spieszył, że ruszył na czołówkę

122

Do nietypowej sytuacji na drodze doszło w Sosnowcu. Remont części ulicy narzucił wahadłowy ruch z sygnalizacją świetlną. Kierowca jechał jako ostatni i dojeżdżał już do końca utrudnień. Wtedy znienacka, z drugiej strony wyjechał na niego, prosto przed maskę, kierowca białego auta dostawczego.

Wszystko się nagrało. Tak się spieszył, że ruszył na czołówkę
Problemy na wahadle. Dostawczak tak się spieszył, że ruszył na czołowe (YouTube)

Na youtubowym kanale "Stop Cham" pojawiło się nowe nagranie. Tym razem sytuacja miała miejsce w Sosnowcu. Roboty drogowe wymusiły ustawienie przez robotników sygnalizacji świetlnej i ruchu wahadłowego.

Najwyraźniej drogowcy ustawili dość krótkie odstępy czasowe między zmianą świateł.

Kto w takim przypadku popełnił wykroczenie? (...) Prawidłowy wjazd na wahadło i szybka zmiana cyklu świateł. Kierowca nie zdążył zjechać, a kierującym z przeciwka włączyło się zielone. Kolejny przykład, że nie zawsze ten z przeciwka musi być przysłowiowym chamem – czytamy w opisie krótkiego filmu z kanału Stop Cham,

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dramatyczne nagranie ze Świdnika. Rowerzysta nie miał szans

Większość internautów zwróciła uwagę na źle ustawione światła. Zauważyli, że gdyby przełącznik czasowy był ustawiony prawidłowo, to jadące samochody miałyby wystarczającą dużo czasu na zjechanie z drogi.

(...) sytuacja została zgłoszona. Za oświetlenie odpowiada firma zewnętrzna, która przeprowadza w tym miejscu remont drogi. Oni zostali o tym powiadomieni, lecz jak widać bez efektu - napisał jeden z komentujących.

Wielu internautów zwraca też uwagę na zbyt szybkie włączenie się do ruchu samochodu dostawczego. Mimo że jego kierowca musiał widzieć jadący z naprzeciwka samochód.

Jest ograniczenie 30, nagrywający jedzie 29 wg gps, przed nim ktoś skręca, po budowie chodzą ludzie, ogólnie nie ma warunków do tego, by tam przelecieć 50, 60 czy 240. (...) Wina ewidentna synchronizacji świateł. Ale frustrat w Iveco widocznie ma taki sam prymitywny tok myślenia, jak komentujący tutaj - napisał jeden z internautów.

Inny z internautów podszedł do tematu z humorem. "Na wahadle trzeba jechać bez wahania".

Zobacz także: Problemy na wahadle wjeżdżasz na zielonym i z przeciwka też mają zielone #1511 Wasze Filmy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić