Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
A. M.
|
aktualizacja

Szczepionka na koronawirusa. Optymistyczne informacje z Niemiec

4
Podziel się

Kolejna firma wkracza do wyścigu po szczepionkę na COVID-19. W firmę biotechnologiczną CureVac zainwestował niemiecki rząd. Jeszcze w czerwcu rozpoczną się testy na ludziach.

Szczepionka na koronawirusa. Optymistyczne informacje z Niemiec
Niemiecka firma CureVac rozpoczyna testy szczepionki przeciw koronawirusowi (Getty Images)
bETNTlEB

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na całym świecie 11 szczepionek przeciw koronawirusowi jest obecnie w fazie testów na ludziach. Jedną z firm farmaceutycznych, która mierzy się z tym zadaniem jest CureVac.

W środę firma CureVac otrzymała ważne pozwolenia na przejście do kolejnej fazy badań. Instytut im. Paula Ehrlicha (PEI), niemiecki organ odpowiedzialny za ocenę badań klinicznych i zatwierdzanie szczepionek, uznał to wydarzenie za "ważny kamieniem milowy".

bETNTlED

Niemiecki rząd zdecydował się na dużą inwestycję. Kluczowa zgoda została nadana zaledwie dwa dni po tym, jak niemiecki rząd poinformował, że przeznaczy 300 milionów euro na objęcie 23 proc. udziałów w firmie. Według niemieckich mediów, to wyraz obawy przed sprzedażą firmy za granicę. W przyszłym miesiącu CureVac planuje wejść na nowojorską giełdę.

CureVac nie jest pierwszą firmą w Niemczech, która otrzymała zgodę. Już w kwietniu Instytut im. Paula Ehrlicha zatwierdził testy kliniczne dla szczepionki opracowywanej przez niemiecką firmę BioNTech, współpracującą z amerykańskim gigantem Pfizer. W obu przypadkach zastosowano nową technologię opartą na mRNA, nieużywanej dotąd do produkcji szczepionki.

Kolejne fazy testowanie szczepionek wymagają czasu. Nawet w przypadku pozytywnych wyników i sprzyjających warunków, zatwierdzenie szczepionki możliwe będzie dopiero w przyszłym roku.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa. Kiedy może powstać?

bETNTlEJ
Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa. Kiedy może powstać?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETNTlFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
ewabrava
rok temu
poproszę o LEK, a nie o szczepionkę!
kasia98
rok temu
No to dobre informacje, im szybciej ją stworzą, tym lepiej. Mam nadzieję, że coś się pojawi na zaszczepsiewiedza pl, bo to najtrafniejsza strona o szczepieniach
Grażyna
rok temu
Ja tam narazie poczekam niech Tramp zadzczepi Amerykanów a Niemcy swoich
bETNTlFf
Dariusz. W.
rok temu
Uwaga! Zanim Niemcy zaczną szczepić swoich, wypróbują na innych. Oni to mamy w genach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić