Marcin Lewicki| 

Suski o rządzie Tuska: wraca resortowa postkomuna

17

Posłowie PiS doskonale wiedzieli, że Mateusz Morawiecki nie dostanie wotum zaufania. Po expose wymieniali zalety odchodzącego rządu i przestrzegali przed Donaldem Tuskiem. Najostrzej zareagował Marek Suski. Parlamentarzysta stwierdził, że "żegnamy dobry rząd i suwerenną Polskę".

Suski o rządzie Tuska: wraca resortowa postkomuna
Marek Suski atakuje koalicję opozycji, która przejmie władzę w Polsce (Sejm)

Morawiecki stracił urząd po głosowaniu w sprawie wotum nieufności. Jego rząd poparło zaledwie 190 posłów. Wśród nich byli tylko parlamentarzyści PiS, tacy jak m.in. Marek Suski.

Słynący z kwiecistych wypowiedzi poseł zdawał sobie sprawę, że walka o pozostanie Prawa i Sprawiedliwości przy władzy jest przegrana. Swoją wypowiedź sejmową po expose Morawieckiego postanowił zamienić na pożegnanie odchodzącej ekipy rządzącej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ryszard Petru wraca do polityki. Reakcja Suskiego
Dziś żegnamy dobry rząd, żegnamy suwerenną Polskę. Witamy kłamstwa cały dzień, całą dobę. Wraca postkomuna resortowa - stwierdził zdenerwowany poseł.

Suski spojrzał w pewnym momencie wymownie w kierunku opozycji, atakując parlamentarzystów KO, Lewicy i Trzeciej Drogi.

Komu przeszkadza silna Polska? To nie są patrioci. Oni chcą źle dla kraju! - grzmiał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Suskiemu nie podobał się sposób prowadzenia obrad

Poseł PiS miał jednak wiele innych zastrzeżeń. Nie podobał mu się m.in. sposób prowadzenia obrad sejmowych. Chociaż nikt nie przerywał posłom głosu i nie wyłączał mikrofonu, to według Marka Suskiego debata nie była "godna chwili".

Standardem po expose była zawsze długa debata i wymiana poglądów. Dziś wprowadzacie fatalny standard debaty publicznej. Teraz po minucie na posła i 10 minut łącznie. Tak to nie powinno wyglądać! - wykrzyczał wręcz Marek Suski.

Przypomnijmy, że sejm wybierze dziś najpewniej Donalda Tuska na premiera. Jutro Tusk wygłosi expose, po którym posłowie będą zadawać pytania i zagłosują nad wotum nieufności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić