Rafał Strzelec| 

Ostre słowa Nowackiej do Morawieckiego. "Szacunek"

21

Barbara Nowacka zachwyciła wiele osób swoim wystąpieniem w Sejmie. Już na samym początku na jej celowniku znalazł się premier Mateusz Morawiecki. Tuż po jego exposé Nowacka weszła na mównicę. - Trzeba rozbić kilka kłamstw, które tu padły - powiedziała rozpoczynając mocną wypowiedź. "Szacunek" - podsumowała krótko przemówienie Nowackiej, Karolina Korwin-Piotrowska.

Ostre słowa Nowackiej do Morawieckiego. "Szacunek"
Barbara Nowacka (PAP, Pawe� Supernak)

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek (11 grudnia) po godzinie 10.00 wygłosił exposé. Szef rządu podsumował osiem ostatnich lat rządów PiS. Było to główny temat całego przemówienia. Mniej było o propozycjach. Wydaje się, że nawet sam Morawiecki wie już doskonale, że nie utrzyma fotela prezesa Rady Ministrów. O godzinie 15.00 Sejm ma głosować nad wotum zaufania dla jego rządu. Wydaje się przesądzone, że go nie uzyska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Będzie eldorado dla krętaczy". Ziobrysta o zmianie władzy

Nowacka do Morawieckiego: Nie wstyd Panu?

Po exposé przyszedł czas na oświadczenia klubów parlamentarnych. Koalicję Obywatelską reprezentowała Barbara Nowacka. Od początku przemówienia zaatakowała Morawieckiego.

Jak Panu nie wstyd mówić te wszystkie kłamstwa i nieprawdy? - pytała Nowacka. - Jak Pan może na tej izbie mówić o pakcie demokratycznym? Pan, którego koledzy dawali nam 30 sekund na wystąpienie? Pan, którego koledzy i koleżanki zdewastowali instytucje publiczne? Pan, którego koledzy i koleżanki doprowadzili do upadku usługi publiczne? - pytała posłanka KO.

Nowacka wypomniała Morawieckiemu, który mówił, że deficyt budżetowy jest jednym z najniższych. - Jest drugim, najwyższym - kontrowała.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Nie wstyd Panu tak kłamać? Pan, jako były minister finansów, powinien wiedzieć, jak Was Polacy zapamiętają. A zapamiętają Was przez gigantyczną inflację, która doprowadziła do biedy, do upadku firm, do tego, że w 2022 roku było w Polsce coraz więcej głodnych dzieci - dodała Barbara Nowacka.

W kolejnych fragmentach swojego przemówienia posłanka KO zwracała się także do Jarosława Kaczyńskiego, obarczając go winą za dzielenie Polaków. Przypomniała sprawy zamachu na Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska oraz śmierci Mikołaja Filiksa, syna posłanki Magdaleny Filiks. Dotychczasowa opozycja oskarża PiS o sianie nienawiści, które doprowadziło do obu tragedii.

Nagrania z wystąpieniami Nowackiej udostępniła na swoim profilu dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska. "Szacunek". "Nowacka ostro, 10/10, miny włodarzy PiS mówią wszystko - napisała na profilu na Instagramie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić