Koronawirus na świecie. Był przywódcą wielkiego państwa. Zmarł na COVID-19

23

Zdaniem wielu ekspertów był jednym z najważniejszych polityków, którzy budowali kraj w latach 2012-2017. W ostatnich tygodniach miał poddać się operacji mózgu. Niestety, pojawiły się u niego objawy koronawirusa. Wykonano test, który wskazał na wynik pozytywny. Wkrótce zmarł.

Koronawirus na świecie. Był przywódcą wielkiego państwa. Zmarł na COVID-19
Zmarł w wieku 84 lat. (Wikimedia Commons, Mark Neyman)

Nie żyje Pranab Mukherjee - informuje źródło, New York Times. Był prezydentem Indii w latach 2012-2017. To jeden z najważniejszych polityków Indii ostatnich lat - twierdzą eksperci. Wielu obywateli wieść o jego śmierci bardzo zasmuciła.

Pranab Mukherjee zmarł w wieku 84 lat. Miał przejść operację mózgu. Prawdopodobnie podczas pobytu w szpitalu zaraził się koronawirusem. Polityk poddał się testowi, który wskazał na wynik pozytywny. Wieści te przekazał mediom osobiście za pomocą Twittera 10 sierpnia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak podaje New York Times - stan byłego prezydenta wymagał podłączenia go pod respirator. W pewnym momencie polityk zapadł w śpiączkę. Zmarł w szpitalu w Delhi.

Zobacz także: Powrót do szkoły 1 września. Paweł Rabiej o sytuacji w Warszawie

Dbał o świeckie wartości Indii

Pranab Mukherjee zapamiętany zostanie jako osoba dbająca o sprawy obywateli, w które zaangażowany był niemal do samej śmierci. Wielokrotnie odznaczany, m.in. Orderem Padma Vibhushan - za wybitne osiągnięcia dla narodu indyjskiego.

Były prezydent był wielkim obrońcą świeckich wartości Indii. Inspirował się Mohandasem Gandhim, dlatego bliskie były mu wartości tj. prawda, otwartość i przede wszystkim brak przemocy. Uważał, że najważniejszy jest dialog.

O śmierci byłego prezydenta poinformował oficjalnie na Twitterze Narendra Modi - obecny premier Indii.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić