Wyszedł na powierzchnię w Kabulu. Amerykanie dają za niego 5 mln

164

Jeden z najbardziej poszukiwanych przez USA islamskich terrorystów widziany był ostatnio w Kabulu. Kalil Hakkani wznosił modły razem z innymi talibańskimi bojownikami w meczecie w stolicy Afganistanu. Za jego głowę wyznaczono nagrodę w wysokości 5 mln dolarów.

Wyszedł na powierzchnię w Kabulu. Amerykanie dają za niego 5 mln
Przywódca terrorystów Kalil Hakkani widziany był w ostatnich dniach w Kabulu (Twitter)

Po zajęciu Afganistanu przez talibów wielu z nich zaczęło czuć się bezkarnie. Jeden z głównych przywódców Al-Kaidy, Kalil Hakkani, przestał się ukrywać. Bojownik przyjechał do Kabulu, aby wygłosić przemówienie na temat przyszłości kraju.

Naszym priorytetem w Afganistanie jest bezpieczeństwo. Jeśli nie ma bezpieczeństwa, nie ma życia. (…) Damy ludziom bezpieczeństwo, stabilizację ekonomiczną, edukację dla kobiet i mężczyzn. Nikt nie będzie dyskryminowany – mówił Hakkani do zgromadzonych w meczecie wiernych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Siatka Hakkanich. Odpowiada za liczne zamachy

Grupa terrorystyczna określana mianem siatki Hakkanich jest oskarżana przez amerykański wywiad o zlecenie w ostatnich latach co najmniej kilku ataków terrorystycznych. Zginęli w nich cywile, urzędnicy państwowi i żołnierze zagranicznych wojsk. Sankcje na członków ugrupowania nałożyła m.in. ONZ.

Kabul. W stolicy widziano poszukiwanych przywódców terrorystów

Pomimo swojej kiepskiej reputacji międzynarodowej Kalil Hakkani będzie najprawdopodobniej jedną z głównych postaci, decydujących o przyszłości Afganistanu. Przeczy to wcześniejszym zapowiedziom talibów, że nie będą ukrywać terrorystów. W piątek w Kabulu widziany był także inny członek ugrupowania – Anas Hakkani.

Obejrzyj także: Polityczny przywódca talibów powrócił. Bojownicy w Afganistanie wiwatują

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić