Dominika Pawlik| 
aktualizacja 

Święta 2020. Jak działa kwarantanna podczas świąt?

0

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla wszystkich. Po tak trudnym roku nie wszyscy będą mogli się spotkać jednego dnia z całą rodziną. Kwarantanna nadal obowiązuje i nie ma od niej odstępstw.

Święta 2020. Jak działa kwarantanna podczas świąt?
Święta 2020 (Pixabay)

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą inne od dotychczasowych. Trwa pandemia koronawirusa i cały czas obowiązują obostrzenia. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o tysiącach nowych przypadków. Choć jest ich zdecydowanie mniej niż chociażby w listopadzie, to w te święta nadal musimy uważać.

Nadal jest bardzo dużo osób objętych kwarantanną. Głównie ze względu na kontakt z kimś, kto był zakażony. Jednak w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia nie ma odstępstw od tej reguły. Wszyscy oddelegowani na kwarantannę muszą przestrzegać jej zasad.

Osoby będące na kwarantannie nie mogą opuszczać miejsca, w którym przebywają. Może to być miejsce zameldowania stałego lub tymczasowego, a nawet izolatorium. Do końca nałożonej kwarantanny muszą przestrzegać jej zaleceń. Boże Narodzenie czy wigilia nie zwalniają nas od odpowiedzialności. Unikajmy bliskich kontaktów z innymi.

Jakie inne obostrzenia obowiązują w święta?

Ministerstwo Zdrowia, w związku z pandemią koronawirusa zaapelowało, byśmy święta spędzili z w gronie najbliższych domowników. Nałożono limity osób, według których możemy zaprosić tylko pięć osób. Do limitu nie wliczają się mieszkańcy danego domu.

Kolejne obostrzenie obowiązuje w kościołach. Istotna jest powierzchnia obiektu, przez którą ustalony jest limit osób, które mogą uczestniczyć w mszy czy pasterce. Chodzi o jedną osobę na 15 metrów kwadratowych.

Zobacz także: Choinka prosto z lasu to prawdziwy hit. Leśnicy mówią, że telefony się urywają
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić