aktualizacja 

Święta 2020. Jakie obostrzenia obowiązują podczas Wigilii?

12

Święta Bożego Narodzenia 2020 będą inne od wszystkich. Wszystko za sprawą pandemii COVID-19, która odmieniła życie na całym świecie. Jakie zasady obowiązują nas w tym czasie?

Święta 2020. Jakie obostrzenia obowiązują podczas Wigilii?
Święta 2020 (Pixabay)

Wigilia kojarzy się ze spotkaniami całą rodziną przy stole. Tym razem jednak tak nie będzie. Zgodnie z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami na święta można zaprosić maksymalnie pięć osób.

Święta 2020. Obowiązuje limit osób. Jak liczyć?

Wytyczne Ministerstwa Zdrowia sprzed kilkunastu dni są jasne. Święta 2020 powinniśmy spędzić w gronie najbliższych domowników. Jeżeli nie planujemy zapraszać gości w Wigilię, pierwszy dzień świąt oraz drugi dzień świąt, to nie obowiązują nas żadne limity. Na przykład jeśli na co dzień w jednym domu mieszka sześć osób, to może spokojnie zasiąść do stołu w takim gronie. Limit nie ma tu znaczenia.

Ta informacja uspokoiła wiele polskich rodzin, które obawiały się interpretacji tego przepisu. Jest jednak już jasne, że limit pięciu osób dotyczy wyłącznie zapraszanych gości.

Święta 2020. Obostrzenia w kościele

Trzeba również pamiętać o zasadach, które obowiązują w kościele. Dotyczy to pasterki, która tradycyjnie odbędzie się 24 grudnia, ale również wszelkich innych wydarzeń w kościele. Obowiązuje limit jednego wiernego na 15 metrów kwadratowych.

Istnieje więc szansa, że nie wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w uroczystości. Limit związany jest z utrzymaniem dystansu społecznego, tym bardziej, że kościół jest pomieszczeniem zamkniętym.

Zobacz także: Choinka prosto z lasu to prawdziwy hit. Leśnicy mówią, że telefony się urywają
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić