aktualizacja 

Święta w dobie COVID-19. Jakie obowiązują obostrzenia?

9

Trwa pandemia koronawirusa, więc nadchodzące święta nie będą takie, do jakich się przyzwyczailiśmy. Obowiązuje nas lista obostrzeń, których trzeba przestrzegać.

Święta w dobie COVID-19. Jakie obowiązują obostrzenia?
(Getty Images)

Rząd zapowiada, że nadchodzące święta są sprawdzianem z odpowiedzialności dla wszystkich Polaków. "Sprawmy, aby oczekiwanie na szczepienia przeciwko COVID-19 było bezpieczne dla nas i naszych bliskich" - czytamy w komunikacie na stronie gov.pl.

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się przede wszystkim ze spędzaniem czasu z najbliższymi. Zarówno z rodziną, jak i przyjaciółmi. Tym razem jednak rząd apeluje o odpowiedzialność.

Święta 2020. Ograniczenia podczas Wigilii

Jest jedna zasada, która faktycznie wpłynie na to, że tegoroczne święta będą inne od wcześniejszych. Obowiązuje ograniczenie liczby gości. Nałożono limit pięciu osób. Limit nie obejmuje domowników, którzy mieszkają ze sobą na co dzień.

Zmiana dotknie tych, którzy 24 grudnia idą do kościoła na pasterkę. W obiektach tego typu obowiązuje limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych. W kościołach liczone są osoby, które mogą wejść do środka. Może to oznaczać, ze nie wszyscy chętni zostaną wpuszczeni.

Święta 2020. Pozostałe obostrzenia w życiu codziennym

Pandemia koronawirusa nadal wymusza na nas obowiązkowe noszenie maseczek poza miejscem zamieszkania oraz lasami i parkami. Cały czas jest też ograniczenie dostępnych miejsc w transporcie zbiorowym. Zamknięte są siłownie, kluby fitness, aquaparki, a restauracje dostarczają jedzenie tylko na wynos.

Na razie nie wiadomo, kiedy ograniczenia te zostaną zniesione. Będą obowiązywać przynajmniej do 17 stycznia 2021 roku. Również w trakcie nadchodzących świąt.

Zobacz także: Choinka prosto z lasu to prawdziwy hit. Leśnicy mówią, że telefony się urywają
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić