Robert Czykiel| 

Świetna informacja dla Polaków. Od piątku do Wielkiej Brytanii bez kwarantanny

14
Podziel się:

Wielka Brytania zmienia zasady dotyczące obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe do Anglii, Walii, Irlandii Północnej i Szkocji. Dzięki temu Polacy nie będą musieli przez 14 dni przebywać w izolacji.

Świetna informacja dla Polaków. Od piątku do Wielkiej Brytanii bez kwarantanny
Z Polski do Wielkiej Brytanii bez kwarantanny (Pixabay)

Wielka Brytania otwiera się na wiele państw w dobie pandemii koronawirusa. Do tej pory dla podróżujących osób konieczna była 14-dniowa kwarantanna. W piątek 10 lipca w wielu przypadkach ten obowiązek został zniesiony.

Polacy do Wielkiej Brytanii bez kwarantanny

Anglia, Walia oraz Irlandia Północna zniosły kwarantannę w przypadku przyjeżdżających z 59 państw. Z kolei Szkocja tak samo postąpiła w przypadku 57 krajów. Co najważniejsze, na obu listach jest Polska. Można zatem już bez ograniczeń podróżować do Wielkiej Brytanii.

Jest jednak pewien warunek. Osoba przyjeżdżająca w ciągu ostatnich 14 dni, nie mogła przebywać w kraju, którego obowiązkowa kwarantanna nadal dotyczy. W przypadku członków Unii Europejskiej jest kilka wyjątków.

Zobacz także: Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdza, że koronawirus jest w odwrocie

Kwarantanna nadal jest konieczna, gdy przylecimy ze Szwecji, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Estonii, Bułgarii lub Rumunii. W Szkocji dochodzi do tej grupy jeszcze Hiszpania i Serbia.

Lista krajów zwolnionych z obowiązkowej izolacji w każdej chwili może się zmienić. Będzie ona aktualizowana na podstawie sytuacji epidemicznej we wszystkich państwach.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić