Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Epidemia tajemniczej choroby w Kazachstanie. Bardziej śmiertelna niż koronawirus

71
Podziel się

W Kazachstanie od połowy czerwca trwa epidemia choroby o objawach podobnych do koronawirusa. W krótkim czasie nowa przypadłość zdążyła pojawić się u dużo większej liczby osób niż COVID-19 - wyższa jest również jej śmiertelność.

Epidemia tajemniczej choroby w Kazachstanie. Bardziej śmiertelna niż koronawirus
Wiele osób z objawami koronawirusa okazuje się mieć inną, nie mniej niebezpieczną chorobę. (MARIYA GORDEYEVA / Reuters / Forum, RM, MARIYA GORDEYEVA / Reuters / Forum)
bCOOohDp

W Kazachstanie mogło dojść do wybuchu epidemii niepoznanej jeszcze choroby. Jest ona bardziej śmiertelna i szybciej przenoszona niż koronawirus, który od kilku miesięcy jest głównym obiektem zainteresowania państw na całym świecie.

Przed pojawieniem się "nieznanego zapalenia płuc" ostrzega swoich mieszkańców tamtejsza ambasada Chin. Według jej informacji, opartych na wiadomościach z lokalnych mediów, najwięcej przypadków odnotowano w obwodach aktobskim i atyrauskim oraz mieście wydzielonym Szymkent.

Według kazachskiego ministerstwa zdrowia, jest to zwyczajne zapalenie płuc, jednak prędkość transmisji i śmiertelność mogą wskazywać na odmienną naturę choroby. Tylko pomiędzy 29 czerwca a 5 lipca odnotowano ponad 32 tysiące przypadków oraz 451 ofiar nowej epidemii.

bCOOohDr

Czytaj także:

Nowa niebezpieczna epidemia?

Od początku roku zmarło z jej powodu już niemal 1800 osób, z czego 628 przypada tylko na czerwiec. Część z nich to obywatele graniczących z Kazachstanem Chin.

Codziennie około 300 osób przyjmowanych jest do szpitala z objawami zapalenia płuc. Wiele z tych osób okazuje się mieć nie koronawirusa, a inną chorobę - tłumaczyła agencji Kazinform Saule Kisikowa, zarządzająca departamentem zdrowia w stolicy, Nursułtan (do niedawna Astana).
bCOOohDx

Sytuacja niepokojąco przypomina tę z początku roku, gdy w Chinach zaczęto mówić o niezidentyfikowanej chorobie, pochłaniającej życie kolejnych osób. Kazachscy lekarze pracują nad wyizolowaniem wirusa powodującego tak wiele zgonów, nie wiadomo jednak jak długo potrwają ich prace.

W Kazachstanie od marca odnotowano też niemal 55 tysięcy przypadków koronawirusa, który doprowadził do śmierci 264 osób. Oznacza to, że zarówno śmiertelność, jak i tempo przenoszenia choroby jest dużo niższe niż przy nowym typie zapalenia płuc. W ostatnich dniach liczba zakażeń COVID-19 również rośnie jednak bardzo szybko - tylko w piątek wykryto ich ponad 1700.

Zobacz także: Rzecznik MSP przestrzega. "Powtórne zamrożenie gospodarki to katastrofa"

bCOOohDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(71)
HP8491
miesiąc temu
A może ktoś policzy ile ludzi umiera miesięcznie na raka. Może to też pandemia.? Czy ktoś tak się tym martwi, jak koronawirusem itp?
Olo
miesiąc temu
30tys chory i 500 trupa co to za śmiertelność koronowirusa były z nami od lat i nikt tego nie sprawdzał wszystkie tego typu przypadki to była grypa teraz można na tych koronach zarobić to są wszędzie
Lechita
miesiąc temu
Ludzie obudzcie sie,wszystkie ustawienia mozna zmienic,zwiekszyc moc 60 hz wplywa na tlen w plucach,szukajcie uczcie sie nie bædzcie glupim spoleczenstwem bo umrzecie..
bCOOohDT
Seba1980
miesiąc temu
Nie ma tajemniczej choroby na zapalenie płuc to zwykle powikłania pogrypowe
Barnaba
miesiąc temu
A Bill Gates ma tam laboratorium?
Najnowsze komentarze (71)
nienick
4 tyg. temu
Wszystkiemu winna jest bawełna. Wszyscy chorzy chodzą w bawełnianych koszulkach Made in China.
Barbara
4 tyg. temu
Tak właśnie broni się przyroda przed niszczycielską działalnością człowieka...
profesór
miesiąc temu
To na skutek jadania chińskich nietoperzy.
Krys
miesiąc temu
No tak każda choroba jest groźna zależy kto ja przenosi,zapytajmy tych co nie maja z pieniędzmi co robic,oni są winni tym epitemia ,bo testuja to teraz na ludziach .
Fake News
miesiąc temu
Zwykły fake news nic więcej, teraz te media jak o2 tyle piszą o nowych chorobach i początkach innych pandemii z różnych regionów świata, że przestałem wierzyć tym pandemiom. Ludzie, nie wierzcie we wszystko co jest w internecie napisane bo to wszystko bujdy na resorach.
HP8491
miesiąc temu
A może ktoś policzy ile ludzi umiera miesięcznie na raka. Może to też pandemia.? Czy ktoś tak się tym martwi, jak koronawirusem itp?
Masa
miesiąc temu
Kłamstwa siejecie, po kolei nie! Cały swial ludzi chorych! Bo chcecie doprowadzić do szczepień, potem 5G i będziecie sterować ludźmi, kto ma żyć a kto umrzeć, Klony rządzą światem a nie ludzie! Klonem jeszcze nie jest Tramp i to wam nie w nos! Wszystko do czasu, masa silniejsza.
Olga
miesiąc temu
Jak ktoś dostał już rozwolnienia ze strachuprzed nowym wirusem to śpieszę powiedzieć, że ta tajemniczą nowa choroba powodująca zapalenie płuc to koronawirus. Na 55 tysięcy przypadków jest tylko 260 zgonów a reszta wpisują zapalenie płuc. Takie naginanie rzeczywistości. No i mają epidemię zapalenia płuc a nie koronawirusa
bCOOohDL
jan
miesiąc temu
Cu co tak sobie kpią , na pewno zostaną Ukarani.Wspomnijcie wtedy te wasze kpiny!
Kukin
miesiąc temu
Jedni za drugimi wielkie sciemy i tyle
Hanna
miesiąc temu
Redakcjo powinni was rozwiazac.....
Mia
miesiąc temu
My karmimy się nawzajem nienawiścią ,a tymczasem połowa populacji/albo więcej pochłoną wirusy i ciężkie zakażenia. ZobaczyciemTeraz KARMA DO NAS WRACA! Nie pomogą nawet Tuskowi i jego mafii ukradziony Polakom pieniądze, bo od śmierci nikt się nie wykupi.Nadchodzi głód i śmierć jak przepowiedziala Safona.
nałukowiec
miesiąc temu
Bo to choroba współistniejąca
ZOBACZ !
miesiąc temu
TEN FILM OTWIERA OCZY (ale tylko kumatym - bioroboty będą miały problem ze zrozumieniem) - WPISZ: cda pl Wybuchowy wywiad Davida Ickea z LondonRealTV usunięty z YT
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić