Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Świetne informacje dla Ukrainy. Cenny sprzęt od Francji

Minister obrony Francji Sabastien Lecornu zapowiedział, że Paryż będzie wkrótce mógł dostarczyć Kijowowi 78 haubic samobieżnych Caesar oraz zwiększy dostawy pocisków, aby zaspokoić pilne zapotrzebowanie Ukrainy na amunicję.

Świetne informacje dla Ukrainy. Cenny sprzęt od Francji
Świetne informacje dla Ukrainy. Cenny sprzęt od Francji (Getty Images, Nathan Laine)

Na konferencji prasowej Sebastien Lecornu powiedział, że Francja, Ukraina i Dania osiągnęły porozumienie w sprawie sfinansowania dostawy samobieżnych haubic 155 mm Caesar, co umożliwi Paryżowi "szybką ich dostawę".

Dodał, że Francja zamierza także dostarczyć Ukrainie w tym roku 80 000 sztuk amunicji do dział kal. 155 mm w porównaniu z 30 000, które dostarczyła od rozpoczęcia inwazji na pełną skalę.

Ponadto Lecornu zauważył, że Francja zaangażowała się w poszukiwanie istniejących zapasów prochu i amunicji, które w ramach inicjatywy Czech można byłoby nabyć od krajów spoza Unii Europejskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie chciał wpuścić służb do mieszkania. Odkrycie w piwnicy pogrążyło 49-latka

Jednocześnie Lecornu stwierdził, że kraje europejskie powinny zmniejszyć swoją zależność od Stanów Zjednoczonych, aby zapewnić bezpieczeństwo na kontynencie.

To absolutna konieczność. Uważam, że to niewłaściwe, że amerykańscy podatnicy płacą tak dużo za bezpieczeństwo Europejczyków - stwierdził Francuz.

Minister rolnictwa Francji o pomocy Ukrainie

W programie "8h30 franceinfo" francuski minister rolnictwa komentował porozumienie między państwami Unii Europejskiej, a Parlamentem Europejskim w sprawie ograniczenia niektórych ukraińskich produktów rolnych zwolnionych z ceł. 20 marca do listy ukraińskich artykułów rolnych objętych ograniczeniami ilościowymi dopisano owies, kukurydzę, kasze i miód.

To nie jest stanowisko, którego broniła Francja. Jest to oczywiście przejaw solidarności, ale nie można tego robić kosztem zbytniej destabilizacji rynku. Prace będą kontynuowane - zapowiada Marc Fesneau.
Autor: JAR
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Andrew Tate ponownie w Rumunii. Wstawił się za nim Donald Trump
Leśnicy ostrzegają. "Takie znaleziska stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo"
Ten spacer będzie miał finał w sądzie. Pogryzł ją niezaszczepiony pies
Proboszcz oskarżony o alkoholowe imprezy z młodzieżą. Afera w Niemczech
"Tępe i niedouczone". Sędzia obrażała pracownice. Szokujący wyrok
Czesi pozbywają się bunkrów na Śląsku. Można je kupić za niewielką kwotę
Decyzja zapadła. To on poprowadzi mecz Polska - Malta
Mieszkańcy wezwali służby. Mundurowi walczą z nielegalnym parkowaniem przy lotnisku
Krwawy bilans w Strefie Gazy. 130 ofiar w ciągu dwóch dni
Nie żyje Łukasz Turski. "Odszedł człowiek wielkiego formatu"
Gołota żegna George’a Foremana. "Uosobienie siły i dobroci"
Marek Koźmiński ocenił mecz z Litwą. "Mogliśmy przegrać"
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić