aktualizacja 

W Crocus City Hall byli funkcjonariusze FSB? Szokujące odkrycie mediów

Jak informuje opozycyjny kanał NEXTA, w czasie piątkowego zamachu w Crocus City Hall, na sali znajdować mieli się pracownicy FSB. Zaskakująca wiadomość jest efektem dziennikarskiego śledztwa, w czasie którego analizowane są nagrania z momentu zamachu.

W Crocus City Hall byli funkcjonariusze FSB? Szokujące odkrycie mediów
Według mediów, w czasie zamachu na miejscu mieli być funkcjonariusze FSB (PAP, Twitter, YURI KOCHETKOV)

Od kilku dni białoruska redakcja NEXTA analizuje zdjęcia i filmy, które powstały w momencie ostatniego ataku w Krasnogorsku. Już od samego początku, szczególną uwagę dziennikarzy przykuli mężczyźni ubrani na niebiesko. Mieli oni nawiązywać ze sobą kontakt wzrokowy, a następnie nawoływać do zamknięcia wszystkich wyjść, potęgując tym liczbę ofiar.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co robi ISIS w Rosji? "Mocno skupiali się na walce z dżihadyzmem"
Próbowaliśmy zidentyfikować "faceta w niebieskim", który wzbudził nasze podejrzenia. Ze względu na złą jakość nagrań, trudno jest przyrównać twarz mężczyzny do tych, znajdujących się w otwartej bazie danych. Mimo to udało nam się znaleźć rzekomego "oficera FSB". - informuje NEXTA na platformie X.

W czasie zamachu agentów na sali miało być kilku

Głównym kryterium, którym kierowali się dziennikarze NEXTA, były niebieskie stroje potencjalnych funkcjonariuszy. Jak zaznaczają twórcy śledztwa, to właśnie w ten sposób, agenci mieli rozpoznawać siebie nawzajem, nie tracąc przy tym anonimowości i cywilnego charakteru.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Podobny niebieski strój, pojawił się również po zamachu. Ubrani byli w niego funkcjonariusze aresztujący kilka godzin później zamachowców. Co więcej, ważnym dowodem jest także wywiad z bohaterem, który w czasie ataku samotnie obezwładnił jednego z terrorystów. Ten, choć jest odwrócony tyłem, ma identyczny strój i czapkę, jak jeden z aresztujących funkcjonariuszy.

Dowody te, mogą nie być w pełni przekonujące, tak jeden fakt jest niemal niezaprzeczalny. Mowa tutaj o jednym z mężczyzn, których twarz została uwieczniona w czasie ataku. Jak wykazali dziennikarze, jest on bardzo podobny do zwycięzcy konkursu siłowania się na rękę w Centrum Sportu Sesenski, obok którego znajduje się również siedziba rosyjskiego wywiadu.

Autor: KARO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić