Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

"Sylwester u Kaczyńskiego". Policja: Było 13 osób, z czego 12 służbowo

81

Internauci zapowiadali zmasowany udział w imprezie pod hasłem "Sylwester u Kaczyńskiego", która odbyć się miała pod domem prezesa PiS. Chcieli w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec polityki partii rządzącej. Okazało się jednak, że na wydarzeniu nie pojawiło się zbyt wiele osób.

"Sylwester u Kaczyńskiego". Policja: Było 13 osób, z czego 12 służbowo
W demonstracji pod domem Jarosława Kaczyńskiego uczestniczyło kilkadziesiąt osób (PAP, Marcin Obara)

Jak poinformowała stołeczna policja, sylwester w Warszawie przebiegł dosyć spokojnie. W związku z zagrożeniem epidemicznym, większość ludzi pozostała w domach. Rzecznik stołecznej komendy Sylwester Marczak odniósł się do zaplanowanej w mediach społecznościowych akcji "Sylwester u Kaczyńskiego".

Jeżeli chodzi o zapowiedzi facebookowe, zderzyły się one z rzeczywistością już po raz kolejny. Dlatego są one przez nas traktowane z przymrużeniem oka. Na ul. Mickiewicza o godz. 19 miało być około 14 tysięcy osób. Było 13, z czego 12 służbowo, bowiem byli to dziennikarze – powiedział Marczak.

Protest pod domem prezesa PiS. "Raptem kilkadziesiąt osób"'

Jak dodaje Marczak, cały protest pod domem Jarosława Kaczyńskiego był bardzo skromny. Nie przyszło bowiem na niego wiele osób. Na nagraniach ze zdarzenia widać, że Ci, którzy przyszli, zachowywali się spokojnie.

Po godz. 19 oczywiście liczba uczestników wzrosła, jednak było to raptem kilkadziesiąt osób – ocenił rzecznik stołecznej policji.

Sylwester w całej Polsce. W tym roku było spokojnie

Jak powiedział Polskiemu Radiu podkomisarz Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji, poza nielicznymi incydentami, tegoroczny sylwester przebiegał spokojnie. Funkcjonariusze przeprowadzili w całym kraju w sumie 18 tys. interwencji. Policjanci kontrolowali między innymi prędkość pojazdów i stan trzeźwości kierowców oraz, czy nie poruszają się oni pod wpływem środków odurzających.

Kontrolowaliśmy również stan techniczny pojazdów. Do północy w wyniku naszych kontroli zatrzymano 158 nietrzeźwych kierujących, natomiast na drogach doszło do 50 wypadków, w których zginęły trzy osoby – powiedział Rzeczkowski.

Obejrzyj także: Sylwester w Polsce. Nie wszyscy przestrzegają obostrzeń. "Nie przyjmę mandatu"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić