Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Syn "pijanego wójta" zajmie jego miejsce? Zadecyduje druga tura

74
Podziel się:

Pierwsza tura wyborów na wójta gminy Żelazków nie wyłoniła zwycięzcy. Jednym z dwóch kandydatów z największą liczbą głosów okazał się Adam Jakubowski. Aspirujący samorządowiec to syn dotychczasowego wójta, lokalnego skandalisty Sylwiusza J.

Syn "pijanego wójta" zajmie jego miejsce? Zadecyduje druga tura
Czy syn Sylwiusza J. zostanie wójtem Żelazkowa? (YouTube)

W Żelazkowie trwa porządkowanie spraw po Sylwiuszu J. W niedzielę 10 lipca w gminie odbyły się przedterminowe wybory na wójta. Dotychczasowy rządzący utracił prawo wybieralności w związku z prawomocnym wyrokiem skazującym za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego. Mandat skandalisty, o którym usłyszała cała Polska, wygasł 12 kwietnia 2022 roku.

Do wyścigu o fotel wójta gminy Żelazków przystąpiło aż dziewięciu kandydatów. Byli nimi Włodzimierz Czarnecki, Agnieszka Dumańska, Adam Jakubowski, Michał Kraszkiewicz, Alicja Łuczak, Bogdan Muszyński, Zbigniew Orlicz-Błoński. Wiadomo już, że zwycięzcę wyłoni dopiero druga tura. W pierwszym głosowaniu najlepszy okazał się Michał Kraszkiewicz, który otrzymał aż 43,5 proc. głosów.

Warto zwrócić uwagę na drugiego kandydata, który również dostał się do drugiej tury. 25,7 proc. głosujących głosowało na Adama Jakubowskiego, dzięki czemu ten wyprzedził trzeciego w wyścigu wyborczym Bogdana Muszyńskiego o 11,7 punkta procentowego. Jakubowski zdecydował się na start w wyborach, pomimo złej sławy swojego ojca Sylwiusza, który dotychczas sprawował ten urząd. Wyniki pokazały jednak, że wielu wyborców postanowiło mu zaufać.

Wójt skandalista z Żelazkowa. Największe wybryki

O "dokonaniach" Sylwiusza J. dowiedziała się cała Polska. Urząd wójta Żelazkowa 63-latek sprawował od wielu lat, przez co czuł się bardzo pewnie na tym stanowisku. W 2016 roku zrobiło się o nim głośno, kiedy kompletnie pijany udzielał ślubu nowożeńcom. Na liście grzechów samorządowca było również m.in. znęcanie się nad rodziną, zakłócanie festynów publicznych czy atakowanie policji podczas marszu równości. Po raz ostatni mężczyzna został zatrzymany przez policję 1 kwietnia, kiedy doszło do awantury z jego udziałem w urzędzie.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
Nik
3 miesiące temu
Pismaki nawet liczyć do 7 nie umiecie.
lol
3 miesiące temu
Ale jaja :))))
Polinezja
3 miesiące temu
Polaczki pewnie zagłosują na synka bo to przecież swój chłop i zawsze dzień dobry mówi
Anka
3 miesiące temu
Młody może nie jest moim wymarzonym kandydatem na wójta, ale, w obecnej sytuacji, wolę jego niż partyjnego pionka, który o niczym sam nie potrafi zdecydować i nie ma własnego zdania. Nawet o wykoszeniu trawy w gminnym parku nie umiał zdecydować tylko poleciał zapytać czy można...
Wójtowianka
3 miesiące temu
Żelazków to stan umysłu.
Józek
3 miesiące temu
Wójt swój chłop, za kołnierz nie wylewał, ale jego z syna nie znam.
Kita
3 miesiące temu
Przykre to jest jak kometujacy mówia że gmina Żelazków nie dorozwinięta akurat mieszkam w tej gminie i nigdy nie byłam za Panem S czytajcie ze zrozumieniem było 7 kandydatów 43 procent zebrał Pan Kraszkiewicz a więc każdy zebrał ileś głosów a że do drugiej tury przeszedł młody Jakubowski jako drugi z połowa poparcia no niestety
Zefel
3 miesiące temu
obalić ten system darmozjadów urzędasów do pracy w kamieniołomach za 2000 zł
Kumoter
3 miesiące temu
Bo w tym kraju jest jak na Białorusi... synku, najgorzej się dostać do koryta a potem to już z górki. Całe rodziny poustawiane wystarczy spojrzeć na Nadleśnictwa, Urzędy, Wydziały Komunikacji, Ratusze, Komunalki... stanowiska ustalone z góry pokoleniami, kumoterstwo i powinowactwo bez względu na kompetencje, wiek czy umiejętności. Dziwicie się że w PL mamy tak jak mamy.
Donald z półT...
3 miesiące temu
Ale gminą rządził dobrze. Nadwyżka, inwestycje, zero zadłużenia. Widocznie w tym kraju tylko po pijaku wychodzi.
Zmzm
3 miesiące temu
Jeśli wódka w pracy szkodzi porzuc prace o co chodzi
maciek
3 miesiące temu
tacy rządzący jacy wyborcy
Sonia
3 miesiące temu
Jacy mieszkańcy taki wójt, bo przecież mieszkańcy wybierają wójta.
oda
3 miesiące temu
Tamtejsza społeczność jest chyba jakaś niedorozwinięta! Najpierw wybrali sobie takiego zbója i nie potrafili go usunąć, a teraz wybiorą sobie jego synka.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić