aktualizacja 

Rosjanie kuszą wysokimi pensjami. Zamiast kasy... skierowanie do wojska

Rosjanie przeprowadzają mobilizację w okupowanych ukraińskich miastach Lisiczańsk i Siewierodonieck w obwodzie ługańskim. - Jednym ze sposobów jest zaciąganie nowo zatrudnionych mężczyzn - informuje głowa regionu Serhij Hajdaj. Zamiast pierwszej wypłaty, pracownicy otrzymują... skierowanie do wojska.

Rosjanie kuszą wysokimi pensjami. Zamiast kasy... skierowanie do wojska
Rosjanie próbują zmobilizować żołnierzy na okupowanych terenach (EPA, PAP, SERGEI ILNITSKY)

Jak przekazał Hajdaj, Rosjanom wciąż nie udaje się dotrzeć do granicy obwodu ługańskiego. Żeby zamknąć ten etap chociaż częściowo, najeźdźcy na siłę szukają "wsparcia" wśród miejscowych. Próbują więc w nietypowy sposób przeprowadzić "mobilizację".

Rosjanie kuszą wysokimi pensjami, a potem... wzywają do wojska

Aby przełamać opór Ukraińców, Rosjanie zapraszają mieszkańców okupowanego Siewierodoniecka i Lisiczańska do pracy. Kuszą wysokimi pensjami, jednak zamiast pierwszej wypłaty, nowo zatrudniony pracownik otrzymuje skierowanie do wojska.

Mężczyzna zostaje zaproszony do pracy, na przykład w wodociągach miejskich, a kilka dni później otrzymuje wezwanie, zamiast pierwszych pieniędzy. Jest wzywany przez "nową ojczyznę" - napisał Hajdaj na Telegramie.

Nie mogą walczyć na równych zasadach

Lokalne władze zauważają, że Rosjanie planują zwiększyć swoją liczebność w regionie. Armia Putina nie jest w stanie rywalizować z Ukraińcami na równych zasadach, dlatego stara się uzyskać pod tym względem nawet pięciokrotną przewagę.

Od trzech miesięcy okupanci nie są w stanie zdobyć kluczowej drogi, która łączy Lisiczańsk z Bachmutem - miastem w obwodzie donieckim, które kontrolowane jest przez siły ukraińskie. - Najeźdźcy kontrolują tylko te tereny, z których wycofaliśmy się na nowe pozycje obronne - dodała głowa regionu.

Rosjanie chcą przejąć pełną kontrolę nad obwodem

W czwartek 7 lipca w porannym sprawozdaniu Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że wojska rosyjskie próbują przejąć pełną kontrolę nad obwodem ługańskim oraz atakować w kierunku Słowiańska w obwodzie donieckim.

Okolice miejscowości Dołyna, Kurulka, Mazaniwka, Bohorodyczne, Adamiwka i Czepil znalazły się pod ostrzałem artylerii lufowej i wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet - podano w dzisiejszym komunikacie.
Zobacz także: Kto wygrywa wojnę w Ukrainie? Analiza eksperta
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić