Kolejne rozczarowanie. W rosyjskim McDonald's nie będzie frytek

Kolejny cios dla rosyjskich miłośników fast foodów? Najpierw McDonald's wycofał się z Rosji, a teraz we Wkusno i toczka, czyli lokalnym odpowiedniku słynnej sieci z burgerami, zabraknie... frytek. W Rosji ma brakować ziemniaków.

Kolejne rozczarowanie. W rosyjskim McDonald's nie będzie frytek
W rosyjskim McDonald's nie będzie frytek. W kraju brakuje ziemniaków (Twitter, focus.ua)

W wyniku ataku Rosji na Ukrainę, wiele firm wycofało się z kraju Putina. Na liście znalazł się też McDonald's. Lokale po słynnej sieci przejął nowy inwestor, który zapewnił, że byli pracownicy "maka" dostaną tam pracę i otworzył rosyjski zamiennik najsłynniejszej na świecie restauracji z fast foodami. Jego nazwa to Wkusno i toczka (ros. smacznie i kropka).

Niedługo po otwarciu przemianowanego McDonald's w Rosji, w sieci pojawiły się absurdalne zdjęcia. Jak informował w czerwcu niezależny białoruski serwis informacyjny NEXTA, kierownictwo Wkusno i toczka usilnie chciało odciąć się od poprzednika. Aby to zrobić, nawet na sosach, które zostały po poprzedniku, podawanych do serwowanych dań, markerem zamazane były "złote łuki" układające się w literę "M", jak McDonald's.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie będzie frytek w rosyjskim McDonald's

Teraz fanów sieciówki czeka kolejne zaskoczenie. Klienci rosyjskiego fast fooda nie mogą liczyć na nieodłączny dodatek do burgerów, jakim są frytki. W niektórych lokalach Wkusno i toczka zabraknie tego produktu, z prostego powodu: braku ziemniaków w Rosji. Jak tłumaczy sieć, w kraju był nieurodzaj, a import odpowiednich odmian z zagranicy jest niemożliwy.

Jest to związane z tym, że 2021 r. w Rosji był nieurodzajny, jeśli chodzi o odmiany ziemniaka wykorzystywane do produkcji frytek (...) Oprócz tego niemożliwy stał się import z rynków, które mogłyby być czasowymi dostawcami ziemniaka dla przedsiębiorstw w Rosji - przekazało przedsiębiorstwo portalowi RBK.

Warto zauważyć, że największy producent frytek na świecie, firma McCain, ogłosiła w marcu, że rezygnuje z planów budowy fabryki w Rosji. Firma zawiesza wszystkie dostawy swoich produktów na rynek rosyjski, o czym informuje "The Guardian".

Firma liczy na powrót smażonych w głębokim tłuszczu ziemniaków jesienią, wraz z początkiem nowego roku zbiorów. Mimo, że wcześniej klienci restauracji KFC informowali, że w menu brakuje niektórych dań ziemniaczanych, jak informuje niezależna "Nowaja Gazieta Jewropa", nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw.

Amerykański gigant McDonald's Corp. sprzedał swoje lokale w Rosji po ataku Ukrainy przez ten kraj. Nowe lokale sieci Wkusno i toczka zostały otwarte w czerwcu w miejsce dawnego McDonald's. Menu w większości miało pozostać bez zmian. Na liście nazw usunięto jedynie przedrostem "Mc", charakterystyczny dla poprzedniego właściciela.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: 92-letnia pracownica restauracji McDonald's
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić