Synoptyk IMGW: niedziela pod wpływem "zgniłego wyżu"

0

Jakiej pogody spodziewać się w ostatni dzień długiego listopadowego weekendu? Jak powiedziała Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB w niedzielę za pogodę nad Polską będzie odpowiedzialny "zgniły wyż". Należy spodziewać się więc pogody z dużą ilością chmur i nocnymi mgłami. Taka aura może utrzymać się do połowy przyszłego tygodnia.

Synoptyk IMGW: niedziela pod wpływem "zgniłego wyżu"
Mapa pogodowa Polski (IMGW, Twitter)

Jak relacjonują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego w rozmowie z PAP w niedzielę 13 listopada Polska będzie znajdowała się w zasięgu wyżu, którego centrum znajduje się obecnie nad Rumunią i powoli będzie przemieszczał się w kierunku północnym.

Taki układ wyżowy ze względu na niecodzienną wymianę powietrza nazywany jest "zgniłym wyżem". Przynosi ze sobą pogodę charakterystyczną dla niżu.

W niedzielę 13 listopada pogoda będzie bardzo podobna do tej z soboty. Na przeważającym obszarze kraju będzie dużo chmur. Rano w wielu miejscach będą utrzymywać się mgły. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia możliwe są tylko na południowym zachodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 6-7 stopni Celsjusza na południowym wschodzie i w kotlinach sudeckich, około 9-10 w centrum, do 13 stopni na Wybrzeżu. Wiatr będzie słaby, przede wszystkim z kierunku południowo-wschodniego" - przekazała Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB w rozmowie z PAP.

Synoptycy informują, że podobna aura może utrzymać się do połowy przyszłego tygodnia. Jeżeli nic się nie zmieni, to w drugiej połowie tygodnia czeka nas ochłodzenie.

Od czwartku na północy kraju może pojawić się deszcz ze śniegiem śnieg.

Pochmurna, ale ciepła aura ze słabym deszczem lub mżawką oraz nocnymi mgłami zostanie z nami do połowy przyszłego tygodnia. Od czwartku zmiana pogody, będzie więcej słońca, ale chłodno. Temperatura spadnie poniżej 0°C i na północy kraju może pojawić się deszcz ze śniegiem i śnieg - informuje IMGW na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: "W Polskę na weekend". Roztocze to "polska Amazonia". Idealne miejsce nie tylko na jesienny weekend
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić