aktualizacja 

Miss wybrana. Historyczna chwila w USA

640

Do historycznego zwycięstwa doszło podczas lokalnego konkursu piękności organizowanego przez Miss America Organization. Po raz pierwszy najlepsza okazała się transpłciowa kandydatka. 19-letnia Brian Nguyen nie ukrywała swojej ogromnej radości.

Miss wybrana. Historyczna chwila w USA
Miss nie ukrywała radości (Twitter)

Konkurs piękności Miss Greater Derry ma za sobą historyczną edycję. Tegoroczną zwyciężczynią zawodów organizowanych przez Miss America Organization została 19-letnia Brian Nguyen. Informacja o triumfie 19-latki odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych na całym świecie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Zwycięstwo Brian w Miss Greater Derry to historyczny moment. Organizowane co roku zawody jeszcze nigdy nie zostały bowiem wygrane przez transpłciową kandydatkę. 19-latka na zawsze zapisała się na kartach historii, a jej wyczyn odbił się bardzo szerokim echem. Na Instagramie opublikowano fotografię, na której zwyciężczyni pozuje wraz z innymi kandydatkami.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

"Jestem pierwszą transpłciową kobietą, której przyznano lokalny tytuł Miss America"

Zwyciężczyni zamieściła specjalny wpis w mediach społecznościowych, w którym opowiedziała o sobie. W jego treści przyznała, że jest zachwycona otrzymania lokalnego tytułu Miss America jako pierwsza transpłciowa osoba w historii. Zwycięstwo wiąże się z otrzymaniem przez nią stypendium Miss Greater Derry. Dodatkowo tytuł miss to także bilet na konkurs Miss New Hampshire, a w dalszej kolejności nawet na konkurs Miss America.

Jestem zachwycona, że ​​jestem pierwszą transpłciową kobietą, której przyznano lokalny tytuł Miss America - stwierdziła miss.

Brian Nguyen studiuje na co dzień zarządzanie przedsiębiorstwem na Nashua Community College. We wpisie zamieszczonym po zwycięstwie triumfatorka wyraziła nadzieję, że wykorzysta swoją wiedzę ze studiów w przyszłości. Zapowiedziała, że chce również dalej rozwijać się w branży modelingowej.

Mam nadzieję, że wykorzystam mój stopień naukowy, żeby tworzyć zrównoważone, etyczne i inkluzywne produkty, takie jak odzież, kosmetyki i akcesoria. Mam również nadzieję na dalszy rozwój mojej kariery w branży modelingowej i mediów społecznościowych - napisała miss.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić