Kosma Szczepaniak| 

Sypią się mandaty za brak maseczek. Mamy dane policji. Pokazują skalę problemu

44

Komenda Główna Policji przekazała dane dotyczące liczby nałożonych mandatów na pasażerów komunikacji miejskiej. Dotyczą one nieprzestrzegania obowiązku zakrywania ust oraz nosa w określonych sytuacjach.

Sypią się mandaty za brak maseczek. Mamy dane policji. Pokazują skalę problemu
Kontrole policjantów w komunikacji miejskiej zbierają pierwsze żniwo (PAP, Łukasz Gągulski)

Kilkanaście dni temu rozpoczęły się kontrole policjantów w pojazdach komunikacji miejskiej w całej Polsce. Dotyczą one obowiązku zakrywania nosa oraz ust w autobusach czy tramwajach. Przypominamy, że wciąż należy nosić maseczkę w środkach komunikacji, ale także wchodząc do sklepu czy kościoła.

Restrykcje są stopniowo zdejmowane, jednak należy pamiętać, że ciężko mówić jeszcze o końcu epidemii. Po drastycznych decyzjach rządu i lockdownie w wielu podstawowych aspektach życia, Polacy po zdjęciu niektórych obostrzeń traktują je niestety po macoszemu.

Mimo tego, że widać poprawę (sytuacji epidemicznej - red.), jest pewne rozluźnienie w walce z koronawirusem. Ta walka wciąż trwa i są obostrzenia, które cały czas nas obowiązują – przypominał w programie "Nowy Dzień w Polsat News" kom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Mandaty za brak maseczki. Ile osób zostało ukaranych?

Komenda Główna Policji przekazała statystyki dotyczące interwencji policjantów w związku z brakiem zasłoniętych nosa oraz ust w środkach komunikacji. Wynika z nich, że zdecydowana większość osób otrzymała pouczenie (42 tys. osób), natomiast mandaty nałożono na około 13 tysięcy ludzi. Komisarz Marciniak zwrócił jednocześnie uwagę, że grzywna jest nakładana na tych obywateli, którzy w sposób lekceważący podchodzą do obowiązujących nakazów.

Podkreślę: nie jest naszą intencją ściganie ludzi z bloczkiem mandatowym w ręce. Ale jeżeli zorientujemy się, że ktoś ma lekceważący sposób podejścia do norm, to nie będzie taryfy ulgowej - mówił.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić