Internauci porażeni. Pokazał, co się dzieje, gdy gaśnie światło

72

Hamish Symington jest doktorantem brytyjskiej Rady ds. Badań Biotechnologii i Nauk Biologicznych. W swoich mediach społecznościowych regularnie dzieli się ciekawostkami naukowymi i prezentuje eksperymenty. Jeden z nich wzbudził szczególne zainteresowanie.

Internauci porażeni. Pokazał, co się dzieje, gdy gaśnie światło
Pszczoły poleciały prosto do światła. Gdy zgasło, zrobiły coś nieoczekiwanego

Na nagraniu, jakie Hamish Symington opublikował na Twitterze, widać przeźroczysty pojemnik, wewnątrz którego latają pszczoły. Owady są wyraźnie zainteresowane znajdującą się pośrodku lampą – szczelnie ją obsiadły.

Eksperyment z udziałem pszczół. Internautom opadły szczęki

W pewnym momencie Hamish Symington wyłączył światło, a wtedy pszczoły zachowały się w sposób, którego prawdopodobnie nikt się nie spodziewał. Wszystkie owady jednocześnie spadły, jak gdyby w jednej chwili straciły życie.

Oto kolejne nagranie przedstawiające pszczoły, spadające z góry, gdy tylko zgaśnie światło. Jestem zaskoczony, że działają na zasadzie wyłącz/włącz – żadnych zgrabnych prób podejścia do lądowania ani niczego w tym rodzaju, dosłownie przestają latać i spadają – napisał Hamish Symington na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci podzielali zaskoczenie naukowca. W komentarzach zaczęli dzielić się swoimi przypuszczeniami, dlaczego owady zachowują się w tak nieprzewidywalny sposób i zamiast przystąpić do lądowania, po prostu bezwładnie opadają.

Być może zmiany na zasadzie włączania i wyłączania (...) nie są czymś, z czym potrafią sobie poradzić. Może w życiu codziennym natychmiastowe zniknięcie światła oznaczałoby, że właśnie wleciały do ula?
Ich "silnik" po prostu gaśnie, gdy znika światło? To szaleństwo!
Łał. Zakładam, że robią to samo również w trakcie zaćmienia Słońca? – spekulowali internauci.
Zobacz także: Zobacz też: Pszczoły kontra szerszeń. Niezwykłe stracie owadów
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić