Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Szalony śmiech Girkina. Tak zareagował na wyrok w rosyjskim sądzie

Igor Girkin został skazany przez rosyjski sąd na cztery lata więzienia. Separatysta i zbrodniarz wojenny był nerwowy w trakcie trwania rozprawy, wybuchając co jakiś czas szaleńczym śmiechem. Przypomnijmy, że Girkin uważa się za "więźnia politycznego".

Szalony śmiech Girkina. Tak zareagował na wyrok w rosyjskim sądzie
Nerwowa reakcja Igora Girkina na sali rozpraw w Rosji (Twitter)

Girkin to przywódca rebelii "separatystów" w Donbasie, który jest poszukiwany przez międzynarodowy wymiar sprawiedliwości za zbrodnie dokonane w trakcie wojny z Ukrainą.

Za co rosyjski sąd skazał Girkina na cztery lata pozbawienia wolności i trzyletni zakaz administrowania stronami internetowymi? Zdecydowanie nie za działania na froncie.

Kremlowski wymiar sprawiedliwości oskarżył separatystę o "nawoływanie do ekstremizmu". Wyrok ma wyraźny związek z planami prezydenckimi Igora Girkina i ostatnimi wypowiedziami, w których krytykuje nie tylko rosyjskich generałów, ale też Władimira Putina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Striełkow: Noworosja może wkrótce upaść

Funkcjonujący w sieci jako bloger, Girkin często oskarżał Putina o nieudolność i błędy przy prowadzeniu wojny z Ukrainą. Eksperci wskazują, że cieszy się on dużą popularnością wśród rosyjskich nacjonalistów.

Jak Girkin reagował na oskarżenia? Ogarnął go szaleńczy śmiech

Girkin nerwowo reagował na rozprawę w rosyjskim sądzie. Nie był jednak agresywny. Jak pokazują nagrania z sali sądowej, często wybuchał niekontrolowanym, szaleńczym śmiechem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dodajmy, że Girkin konsekwentnie wypiera się zarzutów przedstawionych mu przed sądem. Rodzina rosyjskiego zbrodniarza wojennego uważa, że jest on więźniem politycznym i domaga się jego uwolnienia.

Warto przypomnieć, że Igor Girkin był funkcjonariuszem Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Dowodził on w 2014 roku rosyjskimi "zielonymi ludzikami". Odziały te dokonały rebelii tworząc na terenie Donbasu marionetkowe "republiki" - doniecką i ługańską.

Girkin jest ścigany przez międzynarodowy wymiar sprawiedliwości również za kierowanie oddziałami, które zestrzeliły w 2014 roku samolot linii Malaysia Airlines.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić