Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 
aktualizacja 

Szarpanina przed Sejmem. Co tam wyczyniał 75-letni Antoni Macierewcz?

157

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik przybyli pod Sejm z zamiarem uczestniczenia w środowych obradach izby. W asyście posłów PiS, w tym krewkiego i bardzo aktywnego Antoniego Macierewicza, starali się wejść do budynku. Doszło do awantury - politycy Prawa i Sprawiedliwości przepychali się ze Strażą Marszałkowską.

Szarpanina przed Sejmem. Co tam wyczyniał 75-letni Antoni Macierewcz?
Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik próbują wejść do Sejmu. Antoni Macierewcz wziął udział w awanturze (Twitter, X)

7 lutego Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik przyszli pod Sejm w otoczeniu innych polityków PiS. Straż Marszałkowska nie chciała wpuścić byłych posłów, zagradzając im drogę. Odpowiedziała, że zaprasza ich do biura przepustek, gdzie odmówiono by im wejścia na teren budynku. Doszło więc do przepychanek, jakich Polska nie widziała.

- Powinni być wpuszczeni. My nie chcemy się przepychać, my chcemy, żeby władza szanowała prawo - przekonywał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Konsternacja po wywiadzie z Kamińskim. Poseł Lewicy mówi wprost

"Co wy robicie, tak nie można!"; "Proszę nie szarpać posła na Sejm"; "Hołownia, otwieraj bramę"; "Proszę umożliwić parlamentarzystom wejście do Sejmu" - słychać było przekrzykiwania ze strony polityków PiS.

Trwały intensywne dyskusje ze Strażą Marszałkowską. Wraz z Kamińskim i Wąsikiem w zamieszkach czynnie uczestniczył Antoni Macierewicz. Poseł PiS napierał na strażników Straży Marszałkowskiej. Mimo że polityk ma już 75 lat, to w sposób zaborczy i nieustępliwy przeciskał się przez tłum.

Do tego z dużym zdenerwowaniem i irytacją odzywał się do zgromadzonych wokół dziennikarzy. Widać, że całą sytuację odebrał bardzo emocjonalnie.

Na pytania dziennikarza: "Dlaczego państwo postępują w ten sposób? Dlaczego państwo nie stosują się do poleceń Straży Marszałkowskiej?", Macierewicz odpowiedział: "A oni się stosowali wtedy, kiedy okupowali mównicę?"

Trwa ładowanie wpisu:twitter
- To są rządy autorytarne, zaczęły się rządy autorytarne, posłowie nie mogą wejść do Sejmu - skomentował Maciej Wąsik rozmowie z dziennikarzami.

- Marszałek Hołownia boi się dwóch posłów, tak? Co to za środki bezpieczeństwa? To miał być otwarty, przyjazny Sejmu, uśmiechnięty. Widzicie, co się dzieje. To jest wielkie oszustwo — powiedział cytowany przez PAP Maciej Wąsik.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić