Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Szczeniak okrzyknięty bohaterem. Uratował życie nastolatka, który doznał udaru

33

14-letni Darren Dawson ze Szkocji przygotowywał się do szkoły, kiedy doznał udaru mózgu. Dzięki labradorowi, który natychmiast zaalarmował matkę chłopca, dziecko na czas dotarło do szpitala. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Szczeniak okrzyknięty bohaterem. Uratował życie nastolatka, który doznał udaru
Pies uratował 14-letniego chłopca (Pixabay)

14-letni Darren Dawson przygotowywał się do szkoły, kiedy doznał rzadkiej formy udaru mózgu. Chłopiec miał sparaliżowaną prawą stronę ciała.

9-miesięczny labrador zorientował się, że z dzieckiem dzieje się coś złego. Pobiegł do jego mamy, która była w kuchni i przygotowywała śniadanie.

Kobieta chciała nakarmić psa, ale ten odmawiał jedzenia i biegał między nią a drzwiami. W końcu matka chłopca poszła za labradorem i znalazła 14-latka leżącego na podłodze.

Po mniej więcej czwartym razie, kiedy tak zrobił, poszłam za nim i wtedy usłyszałam lament Darrena. To był najbardziej przerażający dźwięk, jaki kiedykolwiek słyszałam. Pobiegłam na górę i znalazłam Darrena na podłodze - opowiada "Daily Record" Liz Dawson.

Chłopiec trafił do szpitala, a lekarze walczyli z czasem, żeby go uratować. Okazało się, że chłopiec cierpi na malformację tętniczo-żylną mózgu, czyli bardzo rzadką wadę układu naczyniowego.

14-latek został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Po kilku dniach wybudził się, a teraz powoli odzyskuje zdrowie.

Gdyby to trwało dłużej, nie byłoby go tutaj. Ale nigdy nie straciłam nadziei - skomentowała matka chłopca.

Zobacz także: Przyjaźń kota i kurczaka. Słodkie wideo chwyta za serce

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić