o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
 • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Szczepienie na COVID-19. Dworczyk podał datę rejestracji kolejnych roczników

8
Podziel się

Michał Dworczyk zapowiedział, że jeszcze w kwietniu przedstawiciele kolejnych roczników będą mogli zapisać się na szczepienia na COVID-19. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował także, że z czasem do zapisów dołączą osoby w młodszym wieku.

Szczepienie na COVID-19. Dworczyk podał datę rejestracji kolejnych roczników
Michał Dworczyk zapowiedział rozpoczęcie szczepień kolejnych roczników. Padła konkretna data (PAP, Piotr Nowak)
bECEZewl

Michał Dworczyk przedstawił plany rządu odnośnie programu szczepień w trakcie konferencji prasowej. Przy okazji szef KPRM zaapelował do pracowników punktów szczepień, aby przesuwali terminy dla osób powyżej 60. roku życia z maja na kwiecień 2021.

Chcemy w szczególności przyspieszyć szczepienie osób powyżej 60. roku życia. Chcielibyśmy, żeby wszyscy powyżej 60. roku życia zostali zaszczepieni jeszcze w kwietniu – podkreślił Michał Dworczyk w trakcie konferencji prasowej.

Szczepionka na COVID-19. Rejestracje dla kolejnych roczników – kiedy?

Rejestracja na szczepienia na COVID-19 dla osób urodzonych w 1962 roku rozpocznie się w poniedziałek 12 kwietnia. Aż do 24 dnia bieżącego miesiąca codziennie będzie następowało otwarcie zapisów dla kolejnych, coraz niższych roczników.

bECEZewn

Koronawirus – harmonogram szczepień na COVID-19

 • 2 kwietnia – rocznik 1962,
 • 13 kwietnia – rocznik 1963,
bECEZewt
 • 14 kwietnia – rocznik 1964,
 • 15 kwietnia – rocznik 1965,
 • 16 kwietnia – rocznik 1966,
 • 17 kwietnia – rocznik 1967,
bECEZewu
 • 19 kwietnia – rocznik 1968,
 • 20 kwietnia – rocznik 1969,
 • 21 kwietnia – rocznik 1970,
 • 22 kwietnia – rocznik 1971,
bECEZewv
 • 23 kwietnia – rocznik 1972,
 • 24 kwietnia – rocznik 1973.

To nie koniec nowych informacji w zakresie programu szczepień na COVID-19. Michał Dworczyk poinformował opinię publiczną, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni do Polski zostaną dostarczone ponad dwa miliony szczepionek.

bECEZeww

Żeby przyspieszyć proces podawania pierwszej i drugiej dawki, nastąpi zwiększenie punktów, gdzie są wykonywane szczepienia. Rząd planuje również zaangażowanie do pracy dodatkowego personelu. Szczegóły odnośnie tych kwestii zostaną przedstawione dopiero w piątek 9 kwietnia, na konferencji z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Będziemy o tym zapewne mówić z panem ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim na konferencji w piątek przedstawiając już szczegóły tego wszystkiego i konkretny harmonogram działań w tej sprawie – zapowiedział Michał Dworczyk na konferencji prasowej.
Zobacz także: Zobacz też: Szymon Hołownia chce dymisji Michała Dworczyka. Jest reakcja z rządu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECEZewO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
opinia
5 miesięcy temu
Ten Dworczyk to cały czas uprawia na bezczelnego politykę. Pracowity jest, ale przez tą propagandę człowiek nie ma zaufania.
Pacjent
6 miesięcy temu
Piszę do Dworczyka. Dzisiaj byłem na Narodowym bo miałem ustaloną godzinę szczepienia. Na miejscu tysiące ludzi w kolejce i po kuta są ustalane dni i godziny, system Dworczyka to inkubator zarażeń wirusem. Powinieneś tam być i kierować ruchem kolejkowym, a nie w TVP gadać bzdury. Inne kraje chronią swoich obywateli szczepiąc ich a nierząd pisowski albo prowokuje ludzi do protestów na mieście, a jak to nie działa to pod przykrywką szczepienia spędzają ludzi na stadiony jak kiedyś Hitler do gazu. Wniosek prosty, korzystają ze wszystkiego aby wyniszczyć Polaków, jak nie mgła w Smoleńsku to światowa pandemia. W czyim imieniu to robią, zapytajcie naczelnego komunistę z Żoliborza.
Fogiel
6 miesięcy temu
Najtańszą szczepionką nas szczepią.
bECEZewP
Ślunzok
6 miesięcy temu
Po co wam szczepionki skoro masa ludzi po zaszczepieniu nadal chruje i trafia do szpitali przykład Śp Krzysztof Krawczyk zaszczepił się i trafił do szpitala.Ten kto myśli że szczepionka coś zmieni nawet jakby 100% się zaszczepiło to jest w grubym błędzie i przekona się o tym do poł roku bo za tyle czasu skończą im się hętni do szczepień osiągną te swoje 50 % ok 15mln idiotów a potem co?Będą przewracać oczami pseudocelebryci jak to reszta jest egoistyczna i nieodpowiedzialna.Ja nie zaszczepię się ani dziś ani za rok ani za 10 lat.Jedybe rozwiązanie by ten cyrk się skończył to wywalić rzad i wszystkie pseudomedia na zgnity pysk
Zyczliwa
6 miesięcy temu
To ja podziękuje
Zyczliwa
6 miesięcy temu
To ja podziękuje
Czarnawdowa
6 miesięcy temu
Ja raczej podziękuję. Jestem już za stara na eksperymenty medyczne...
Przekręt
6 miesięcy temu
Gdyby szczepionki nie poszły do Rzeszowa to i dla Polaków by starczyło
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić