Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BOB
|

Ekspert po śmierci Krzysztofa Krawczyka. "Powikłania są coraz częściej"

47
Podziel się

Jeszcze kilka dni temu fani i rodzina cieszyli się, że artysta wyszedł ze szpitala po zakażeniu koronawirusem. Niestety, w poniedziałek Krzysztof Krawczyk zmarł. Żona zaprzeczyła, że przyczyną śmierci muzyka był COVID-19, a ekspert tłumaczy, co mogło się stać.

Ekspert po śmierci Krzysztofa Krawczyka. "Powikłania są coraz częściej"
Krzysztof Krawczyk zmarł kilka dni po wyjściu ze szpitala (PAP, Krzysztof Świderski)
bFdXjZit

W Poniedziałek Wielkanocny cała Polska pogrążyła się w żałobie. Wszystkich zszokowała informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Gwiazdor polskiej muzyki zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat.

Ekspert komentuje przyczynę śmierci Krawczyka

Artysta pod koniec marca trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Wygrał jednak z COVID-19 i tuż przed świętami został wypisany do domu. Wydawało się, że najgorsze ma za sobą. W poniedziałek jednak jego stan zdrowia uległ drastycznemu pogorszeniu.

bFdXjZiv

Żona Krawczyka niedługo po śmierci oficjalnie oświadczyła, że przyczyną śmierci nie był koronawirus a choroby współistniejące. Profesor Miłosz Parczewski zdradza w Polsacie News, że zdarzają się przypadki, że ozdrowieńcy dość szybko wracają do szpitala.

- COVID-19 nie tylko powoduje uszkodzenie organizmu poprzez stałą replikację wirusową, ale często mówimy o tzw. burzy cytokinowej, czyli pobudzeniu układu immunologicznego. To pobudzenie wiążę się z zakrzepowym działaniem wirusa. Wiele osób ma mikrozatory, zatory, zakrzepy, które mogą pojawiać się odlegle po przebyciu zakażenia SARS-CoV-2. Niestety powikłania zatorowo-zakrzepowe obserwujemy coraz częściej - mówi członek Rady Medycznej przy premierze w programie "Gość Wydarzeń".
bFdXjZiB

Sprawa jest o tyle poważna, że często są to mikrozatory, które niezwykle trudno wykryć badaniami. Nie ma jednak pewności, że tak było w przypadku Krawczyka. Andrzej Kosmala, menedżer i przyjaciel Krawczyka, zdradził jedynie wcześniej, że 74-latek miał problemy z sercem i płucami.

Zobacz także: Krzysztof Krawczyk o imprezowym życiu w młodości: "Ciągnęło wilka do lasu"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdXjZiW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
info
9 miesięcy temu
Szczepionka dwustopniowa o nazwie SZACH-MAT.
Taka prawda
9 miesięcy temu
Gdyby Pan Krawczyk sie NIE zaszczepil, toby ZYL. Oprawcy w kitlach usmiercili go. Amen
Niebo,w,gębi...
9 miesięcy temu
Dużo zdrowia i szczęścia życzy rzad RP. Fima Faizer astra zeneca , notariusz ksiądz i grabarz . Ja się dołączam życzę myślenia samoistnego bo Ci dilerzy mają zły narkotyk 😂
bFdXjZiX
Marta
9 miesięcy temu
O ile wiem, żona Krzysztofa Krawczyka nie jest lekarzem, więc nie powinna mówić, co nie jest powodem śmierci męża. Trzeba zrobić sekcje zwłok, aby to powiedzieć. Powinien wypowiedzieć się lekarz w szpitalu, jaką jest przyczyną śmierci. Niezależnie od tej opinii należy używać swojego rozumu :człowiek, który jeszcze dwa dni temu był w szpitalu na Covid-19 i umiera - umiera na powikłania po Covid-19. Kropka.
wacek
9 miesięcy temu
Jeśli pogrzeb ma być państwowy, to proszę poinformować społeczeństwo o przyczynie zgonu i kosztach państwa dotyczących pogrzebu.
asker_98
10 miesięcy temu
Trudne pytanie. Czy spożywał alkohol po powrocie do domu?
tomi
10 miesięcy temu
Dostała obietnicę pokaźnej kasy za milczenie więc zaprzecza?
Kevin
10 miesięcy temu
Gdzie indziej jest napisane, że żona potwierdziła, że pan krzysztof zmarł przez Covid19 na choroby współistniejące. Dzisiaj widać dziennikarze piszą co im ślina na klawiaturę przyniesie...
PAD
10 miesięcy temu
Choroby współistniejące. A co je aktywowało albo pozwoliło na gwałtowny rozwój ? Może szczepionka a może radość z powrotu do domu. ? Obstawiam pierwsze.
Dr.
10 miesięcy temu
Kto mówił, ze zakrzepica jest powikłaniem po Covid w tamtym roku? Zaczęła być gdy ruszyły szczepienia na masowa skale. Przypadek?
Fun
10 miesięcy temu
Nie zabił go Cow ID 19, lecz powikłania poszczepienne.
Marius.
10 miesięcy temu
Szczepionka nie leczy ,nie chroni i nie przerywa transmisji.Tyle.
gość
10 miesięcy temu
Co za mądre słowa - zakrzepowe- w Polsce służba zdrowia nie istnieje to są jednostki prywatnych działaczy kierunku kopertowego .
bFdXjZiP
Ija
10 miesięcy temu
Kto mądry się nie zaszczepi no to walki o żucie jest mamy lllwś w białych rękawiczkach
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić