Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

Ekspert po śmierci Krzysztofa Krawczyka. "Powikłania są coraz częściej"

47
Podziel się:

Jeszcze kilka dni temu fani i rodzina cieszyli się, że artysta wyszedł ze szpitala po zakażeniu koronawirusem. Niestety, w poniedziałek Krzysztof Krawczyk zmarł. Żona zaprzeczyła, że przyczyną śmierci muzyka był COVID-19, a ekspert tłumaczy, co mogło się stać.

Ekspert po śmierci Krzysztofa Krawczyka. "Powikłania są coraz częściej"
Krzysztof Krawczyk zmarł kilka dni po wyjściu ze szpitala (PAP, Krzysztof Świderski)

W Poniedziałek Wielkanocny cała Polska pogrążyła się w żałobie. Wszystkich zszokowała informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Gwiazdor polskiej muzyki zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat.

Ekspert komentuje przyczynę śmierci Krawczyka

Artysta pod koniec marca trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Wygrał jednak z COVID-19 i tuż przed świętami został wypisany do domu. Wydawało się, że najgorsze ma za sobą. W poniedziałek jednak jego stan zdrowia uległ drastycznemu pogorszeniu.

Żona Krawczyka niedługo po śmierci oficjalnie oświadczyła, że przyczyną śmierci nie był koronawirus a choroby współistniejące. Profesor Miłosz Parczewski zdradza w Polsacie News, że zdarzają się przypadki, że ozdrowieńcy dość szybko wracają do szpitala.

- COVID-19 nie tylko powoduje uszkodzenie organizmu poprzez stałą replikację wirusową, ale często mówimy o tzw. burzy cytokinowej, czyli pobudzeniu układu immunologicznego. To pobudzenie wiążę się z zakrzepowym działaniem wirusa. Wiele osób ma mikrozatory, zatory, zakrzepy, które mogą pojawiać się odlegle po przebyciu zakażenia SARS-CoV-2. Niestety powikłania zatorowo-zakrzepowe obserwujemy coraz częściej - mówi członek Rady Medycznej przy premierze w programie "Gość Wydarzeń".

Sprawa jest o tyle poważna, że często są to mikrozatory, które niezwykle trudno wykryć badaniami. Nie ma jednak pewności, że tak było w przypadku Krawczyka. Andrzej Kosmala, menedżer i przyjaciel Krawczyka, zdradził jedynie wcześniej, że 74-latek miał problemy z sercem i płucami.

Zobacz także: Krzysztof Krawczyk o imprezowym życiu w młodości: "Ciągnęło wilka do lasu"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
info
2 lata temu
Szczepionka dwustopniowa o nazwie SZACH-MAT.
Taka prawda
2 lata temu
Gdyby Pan Krawczyk sie NIE zaszczepil, toby ZYL. Oprawcy w kitlach usmiercili go. Amen
Niebo,w,gębi...
2 lata temu
Dużo zdrowia i szczęścia życzy rzad RP. Fima Faizer astra zeneca , notariusz ksiądz i grabarz . Ja się dołączam życzę myślenia samoistnego bo Ci dilerzy mają zły narkotyk 😂
Marta
2 lata temu
O ile wiem, żona Krzysztofa Krawczyka nie jest lekarzem, więc nie powinna mówić, co nie jest powodem śmierci męża. Trzeba zrobić sekcje zwłok, aby to powiedzieć. Powinien wypowiedzieć się lekarz w szpitalu, jaką jest przyczyną śmierci. Niezależnie od tej opinii należy używać swojego rozumu :człowiek, który jeszcze dwa dni temu był w szpitalu na Covid-19 i umiera - umiera na powikłania po Covid-19. Kropka.
wacek
2 lata temu
Jeśli pogrzeb ma być państwowy, to proszę poinformować społeczeństwo o przyczynie zgonu i kosztach państwa dotyczących pogrzebu.
asker_98
2 lata temu
Trudne pytanie. Czy spożywał alkohol po powrocie do domu?
tomi
2 lata temu
Dostała obietnicę pokaźnej kasy za milczenie więc zaprzecza?
Kevin
2 lata temu
Gdzie indziej jest napisane, że żona potwierdziła, że pan krzysztof zmarł przez Covid19 na choroby współistniejące. Dzisiaj widać dziennikarze piszą co im ślina na klawiaturę przyniesie...
PAD
2 lata temu
Choroby współistniejące. A co je aktywowało albo pozwoliło na gwałtowny rozwój ? Może szczepionka a może radość z powrotu do domu. ? Obstawiam pierwsze.
Dr.
2 lata temu
Kto mówił, ze zakrzepica jest powikłaniem po Covid w tamtym roku? Zaczęła być gdy ruszyły szczepienia na masowa skale. Przypadek?
Fun
2 lata temu
Nie zabił go Cow ID 19, lecz powikłania poszczepienne.
Marius.
2 lata temu
Szczepionka nie leczy ,nie chroni i nie przerywa transmisji.Tyle.
gość
2 lata temu
Co za mądre słowa - zakrzepowe- w Polsce służba zdrowia nie istnieje to są jednostki prywatnych działaczy kierunku kopertowego .
Ija
2 lata temu
Kto mądry się nie zaszczepi no to walki o żucie jest mamy lllwś w białych rękawiczkach
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić